TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Podkarpaciu składy wagonowe zamiast nowoczesnych szynobusów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2018 09:27:51 1 komentarz
Szynobus Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu

Na Podkarpacie awaryjnie zostały ściągnięte wagony z Chojnic. Po drodze skład zaliczył zderzenie na przejeździe kolejowym, finalnie jednak dotarł na miejsce. Wagony zastąpią nowoczesne szynobusy.

Na Podkarpacie awaryjnie zostały ściągnięte wagony z Chojnic. Po drodze skład zaliczył zderzenie na przejeździe kolejowym, finalnie jednak dotarł na miejsce. Wagony zastąpią nowoczesne szynobusy.

O sprawę zapytaliśmy operatora publicznego transportu zbiorowego w województwie podkarpackim czyli Przewozy Regionalne. O dziwo otrzymaliśmy odpowiedź, ale taką, która wzbudziła jeszcze większe zdziwienie niż sam fakt jej otrzymania. Nie komentujemy bieżącej sytuacji taborowej – napisał rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda. Przygotowanie tak obszernej informacji zajęło aż 6 dni. Zapytaliśmy jakie są powody odmowy udzielenia informacji nt. tego ile jednostek spalinowych jest obecnie wyłączonych z ruchu na Podkarpaciu, bo taki było nasze zapytanie. Na to pytanie już odpowiedzi nie było. Podobnie jak na to, gdzie pojadą składy wagonowe. Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych stwierdził: obecnie analizujemy różne możliwości wykorzystania wagonów z Chojnic w woj. podkarpackim. Ponownie bardzo pomocne i odkrywcze twierdzenie pracownika spółki, która funkcjonuje dzięki naszym podatnikom.

Nie pozostaje zatem nic innego jak podzielić się naszymi ustaleniami. A z tych wynika, że składy wagonowe na Podkarpaciu będą kursowały, bo Przewozy Regionalne, tak samo jak w województwie lubuskim, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl, nie przeprowadziły wymaganych przeglądów w pojazdach, które dostały od Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo, też o tym pisaliśmy, najnowsza jednostka SA140 kilka miesięcy czekała aż Przewozy Regionalne wyślą ją na naprawę powypadkową. Ile dokładnie podkarpackich szynobusów jest aktualnie wyłączonych bądź za chwilę zostanie wyłączonych z ruchu tego nie wiemy, od przewoźnika się nie dowiemy, będziemy to ustalać innymi kanałami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podkarpackie
szynobus
 • Zdzich – 06.09.2018

  Wystarczy wyjść na kładkę i widać ile szynobusów stoi odstawionych.Całkiem niezły park taborowy szkoda że większość tego sprzętu nie nadaje się do jazdy.

 • Paweł Pasternak – 06.09.2018

  Przewozy Ordynarne.

 • Dawid Kajzer – 06.09.2018

  Budujemy dobrą kolej i relacje, ot co :V

 • Piotr Gromski – 06.09.2018

  Akurat to, że pojawiły się tam składy wagonowe, to bardzo dobrze.Trafiły z Chojnic na Podkarpacie dwie bonanzy po naprawach głównych całkiem przyzwoite, które będą na dwóch składach (jeden planowy, drugi zaszynobus) tam jeździć. Właściwie jeden już jeździ, podobno do Zagórza teraz, bo wcześniej śmigał do Horyńca-Zdrój.

 • Łukasz Garbacz – 06.09.2018

  Redakcja widzę usilnie stara się dostać do złóż ropy na szelfie, bo skutecznie przebija dno takimi clickbait'owymi artykułami. Niby fachowa gazeta, a potrafi pisać bzdury o "zajeżdżaniu".

 • Igor Wójciak – 06.09.2018

  Spokojnie , to tylko do wyborów. Potem KKZ i likwidacje kursów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.