TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Podkarpaciu składy wagonowe zamiast nowoczesnych szynobusów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2018 09:27:51 1 komentarz
Szynobus Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu

Na Podkarpacie awaryjnie zostały ściągnięte wagony z Chojnic. Po drodze skład zaliczył zderzenie na przejeździe kolejowym, finalnie jednak dotarł na miejsce. Wagony zastąpią nowoczesne szynobusy.

Na Podkarpacie awaryjnie zostały ściągnięte wagony z Chojnic. Po drodze skład zaliczył zderzenie na przejeździe kolejowym, finalnie jednak dotarł na miejsce. Wagony zastąpią nowoczesne szynobusy.

O sprawę zapytaliśmy operatora publicznego transportu zbiorowego w województwie podkarpackim czyli Przewozy Regionalne. O dziwo otrzymaliśmy odpowiedź, ale taką, która wzbudziła jeszcze większe zdziwienie niż sam fakt jej otrzymania. Nie komentujemy bieżącej sytuacji taborowej – napisał rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych Dominik Lebda. Przygotowanie tak obszernej informacji zajęło aż 6 dni. Zapytaliśmy jakie są powody odmowy udzielenia informacji nt. tego ile jednostek spalinowych jest obecnie wyłączonych z ruchu na Podkarpaciu, bo taki było nasze zapytanie. Na to pytanie już odpowiedzi nie było. Podobnie jak na to, gdzie pojadą składy wagonowe. Rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych stwierdził: obecnie analizujemy różne możliwości wykorzystania wagonów z Chojnic w woj. podkarpackim. Ponownie bardzo pomocne i odkrywcze twierdzenie pracownika spółki, która funkcjonuje dzięki naszym podatnikom.

Nie pozostaje zatem nic innego jak podzielić się naszymi ustaleniami. A z tych wynika, że składy wagonowe na Podkarpaciu będą kursowały, bo Przewozy Regionalne, tak samo jak w województwie lubuskim, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl, nie przeprowadziły wymaganych przeglądów w pojazdach, które dostały od Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo, też o tym pisaliśmy, najnowsza jednostka SA140 kilka miesięcy czekała aż Przewozy Regionalne wyślą ją na naprawę powypadkową. Ile dokładnie podkarpackich szynobusów jest aktualnie wyłączonych bądź za chwilę zostanie wyłączonych z ruchu tego nie wiemy, od przewoźnika się nie dowiemy, będziemy to ustalać innymi kanałami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podkarpackie
szynobus
  • Zdzich – 06.09.2018

    Wystarczy wyjść na kładkę i widać ile szynobusów stoi odstawionych.Całkiem niezły park taborowy szkoda że większość tego sprzętu nie nadaje się do jazdy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !