TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Podkarpaciu potrzeba jeszcze pięciu ezt-ów, żeby pozbyć się EN57
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2017 12:46:20 6 komentarzy
Na Podkarpaciu potrzeba jeszcze pięciu ezt-ów, żeby pozbyć się EN57 (foto: UMWP)

Trwają dostawy nowych Elfów2 dla województwa podkarpackiego. Dzięki temu w województwie kursuje coraz więcej nowoczesnych składów, które zastępują starsze jednostki.

Trwają dostawy nowych Elfów2 dla województwa podkarpackiego. Dzięki temu w województwie kursuje coraz więcej nowoczesnych składów, które zastępują starsze jednostki.

Gdzieniegdzie pasażerowie mogą jeszcze spotkać EN57. Jest ich już jednak coraz mniej. Na horyzoncie pojawiła się natomiast wizja całkowitego wycofania ich z ruchu. Aby tak się stało potrzebne są jednak kolejne zakupy taboru.

Nowe Elfy2 będą kursowały między Rzeszowem a Tarnowem – mówi Jerzy Churawski, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych. Na tej linii nie pasażerowie nie powinni już teoretycznie spotkać starych jednostek. Sporadycznie Elfy2 będą obsługiwały linię Rzeszów – Przemyśl. Brakuje nam tylko pięciu takich pojazdów, aby całkowicie wycofać tabor starego typu – dodał Churawski.

W tym miejscu warto podkreślić zaangażowanie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w wymianę taboru. Gdyby nie zakupy samorządu na torach regionu nie pojawiłby się żadne nowy pociąg. Przewoźnik – Przewozy Regionalne – nie wprowadził bowiem na Podkarpacie ani jednego nowoczesnego składu. Zarówno jednostki spalinowe, jak i elektryczne zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski.

Chcieliśmy mieszkańcom Podkarpacia stworzyć o niebo lepsze warunki do podróżowania – stwierdził Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Liczymy na to, że kolej podkarpacka będzie dobrą alternatywą dla podróżujących w województwie podkarpackim – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
ezt
tabor
 • Zetes – 06.12.2017

  Pytanie do władz samorządowych woj. pomorskiego: gdzie jest właściwie tzw. Polska B? Sądząc po jakości taboru kolejowego w Gdańsku i okolicach... może nawet C? Wkrótce wybory!

 • Beata – 06.12.2017

  dopiero co pozbyłam się jednego kretyna co to każdy temat komentował "wenzykowaniem po zdezelowanej" to urodził się nowy na pomorzu!!!

 • kolejFAN – 06.12.2017

  Na tych DWÓCH liniach elektrycznych (Tarnów-Rzeszów-Medyka i Przeworsk-Stalowa Wola ) nie są w stanie obsłużyć CAŁOŚCI NOWYMI eztami? dziwne. Przecież mają już ich trochę a ilość par na dobę nie powala..?

 • www – 06.12.2017

  @kolejFAN Przecież tam są PR-y. Co zatem w tym dziwnego, że składy stoją, a nie jeżdżą? Kasa się im przecież zgadza.

 • Zetes – 07.12.2017

  @BeataNie nazwę ciebie idiotką , chociaż w pełni na to zasługujesz. Marzy ci się rola cenzora ? Brak argumentów chcesz zastąpić wyzwiskami?

 • Podkarpackie – 08.12.2017

  "Brakuje nam tylko pięciu takich pojazdów, aby całkowicie wycofać tabor starego typu"Trzy Elfy2 (trójczłonowe ) już są dostarczone, a zostało jeszcze do odebrania 4 szt. (2 trzyczłonowe i 2 czteroczłonowe). Czy w takim wypadku planowane jest jeszcze dokupienie jednego dodatkowego EZT?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.