TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na E65 będzie rekonfiguracja ERTMS. Umowa podpisana
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.07.2020 13:45:25
Na E65 będzie rekonfiguracja ERTMS. Umowa podpisana

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie rekonfiguracji systemu ERTMS poziom 2 zabudowanego na linii kolejowej E65 Warszawa Wschodnia – Gdynia Chylonia .

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę  na wykonanie rekonfiguracji systemu ERTMS poziom 2 zabudowanego na linii kolejowej E65 Warszawa Wschodnia – Gdynia Chylonia na obszarze LCS Gdynia, LCS Gdańsk, LCS Tczew, LCS Malbork do nowego profilu prędkości po zmianie geometrii toru wraz ze zmianą sposobu implementacji i weryfikacji lokalizacji w terenie wskaźników.

Zamówienie obejmuje wykonanie prac, uruchomienie, testy systemu, przeprowadzenie prób technicznych, udział w przekazaniu do eksploatacji, a w szczególności:

1. dostosowania profilu prędkości zaimplementowanych w RBC LCS Malbork, LCS Tczew, LCS Gdańsk, LCS Gdynia do nowego profilu drogowego po zmianie geometrii toru;

2. zmiany w sposobie implementacji danych w RBC Malbork, Tczew, Gdańsk, Gdynia w zakresie:

— zmiany implementacji wskaźników w systemie ERTMS zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem ws. ogólnych warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji (za wyjątkiem wskaźnika W24),

— weryfikacji dot. poprawności miejsca wyświetlenia wskaźników;

3. przeprowadzenie testów i uzyskanie niezbędnych certyfikatów po wprowadzonych zmianach w systemie.

Umowa z firmą Thales Polska sp. z o.o. została podpisana 10 lipca 2020 roku, po przeprowadzeniu procedury negocjacyjnej z uprzednim zaproszeniem do ubiegania się o zamówienie. Jej wartość to 13 100 000.00 PLN netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ERTMS
E65
PKP PLK
Thales