TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Dolnym Śląsku, podobnie jak w Małopolsce, pozamiatane
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.01.2019 16:26:31 1 komentarz
Na Dolnym Śląsku, podobnie jak w Małopolsce, pozamiatane (foto: KD)

Koleje Dolnośląskie z nowymi władzami. Zgodnie z przypuszczeniami z funkcji Prezesa odwołany został Piotr Rachwalski.

Koleje Dolnośląskie z nowymi władzami. Zgodnie z przypuszczeniami z funkcji Prezesa odwołany został Piotr Rachwalski.

Do Zarządu Kolei Dolnośląskich powołani zostali aktywni działacze rządzących województwem – Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Marszałek, który jeszcze kilka lat temu rekomendował Rachwalskiego na funkcję Prezesa teraz najwyraźniej uznał, że nie jest on już właściwą osobą na to stanowisko. I tak nowym prezesem został bliski współpracownik prezydenta Lubina Damian Stawikowski. Prezydent Lubina Robert Raczyński to lider Bezpartyjnych Samorządowców. Jakie doświadczenie kolejowe ma nowy prezes? Żadne. Nie jest to chyba jednak przeszkoda, bo przecież trzeba znać się na zarządzaniu a nie na kolei.

W zarządzie od dziś zasiada także Witold Idczak, były senator PiS o podobnych predyspozycjach kolejowych co prezes. Ale jest i specjalista od kolei. To Wojciech Zdanowski, który tworzył Koleje Dolnośląskie. Teraz dostąpił zaszczytu zasiadania w ich zarządzie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
  • Zdzich – 04.01.2019

    No to teraz po zmianie prezesa w KD jeszcze bardziej się zabetonował układ Wrocławsko-Miedziowy.Będzie się działo.Rachwalski to był pikuś przy tym Stawikowskim.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.