TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Dolnym Śląsku pociąg wjechał w drzewo
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.10.2018 13:09:29 2 komentarze
Na Dolnym Śląsku pociąg wjechał w drzewo (źródło: Twitter/Radio Wrocław)

Pociąg relacji Goerlitz - Jelenia Góra wjechał w drzewo na odcinku Gryfów Śląski – Rębiszów – poinformowały Koleje Dolnośląskie.

Pociąg relacji Goerlitz - Jelenia Góra wjechał w drzewo na odcinku Gryfów Śląski – Rębiszów – poinformowały Koleje Dolnośląskie.

Do zdarzenia doszło dziś, 30 października, około godziny 12. Podróżnym nic się nie stało. Komunikacja zastępcza za pociągi Kolei Dolnośląskich do odwołania kursować będzie na odcinku Gryfów Śląski - Jelenia Góra. W zdarzeniu brał udział szynobus SA135-005.

Jak informuje Radio Wrocław w porywach wiatr na Śnieżce osiąga prędkość 180 km/h! Pokazuje to czeska stacja meteorologiczna. Stale wieje w granicach 100 km/h. Nie są to jeszcze rekordowe prędkości, ale porywy mogą przewrócić dorosłego człowieka. Dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, Andrzej Raj, prosi turystów o rozwagę i rezygnację z wędrówek, gdyż na odcinkach leśnych wiatr może przewracać drzewa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie dla województwa dolnośląskiego dot. silnego wiatru. Obowiązuje ono do godziny 16.00.

W ostrzeżeniu czytamy: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami od 80 km/h do 90 km/h - to na południu województwa. Na pozostałych obszarach wiatr będzie odrobinę słabszy: od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 65 km/h do 75 km/h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
dolnośląskie
wypadek
  • Zdzich – 31.10.2018

    Do dzisiaj (godz.8.45) nieprzejezdna jest linia Jelenia Góra-Szklarska Poręba Górna.Na tory powaliło się 15 drzew uszkadzajądz trakcję elektryczną. Wczoraj na tej trasie pracował pociąg sieciowy z Wrocławia.Wieczorem zmienił go pociąg sieciowy z Jeleniej Góry który wrócił z Rębiszowa i pracuje do tej pory.Na trasie wprowadzono autobusową komunikacje zastępczą.W Jeleniej Górze wiatr już ucichł zupełnie i jest piękna słoneczna pogoda.

  • kolejFAN – 31.10.2018

    kolejny przykład na to, że przydałaby się sieć trakcyjna od Lubania do Goerlitz. Jechałby impuls albo jakiś turbokibel to może straty nie byłyby tak wielkie jak w przypadku szynobusa który bardziej potrzebny byłby na linii w całości niezelektryfikowanej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !