TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mydła antybakteryjne w pociągach Arrivy
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2020 19:15:06
Mydła antybakteryjne w pociągach Arrivy

Arriva podjęła działania prewencyjne, mające na celu zmniejszenie ryzyka potencjalnego zakażenia się koronawirusem.

Arriva podjęła działania prewencyjne, mające na celu zmniejszenie ryzyka potencjalnego zakażenia się koronawirusem.

Działania zapobiegawczo - ochronne skierowane są zarówno do pasażerów korzystających z usług Arriva jak i pracowników operacyjnych spółki. Wprowadzone zostały ponadstandardowe środki utrzymania czystości i higieny w pociągach, autobusach regionalnych i miejskich, obejmujące m.in. codzienne sprzątanie pojazdów środkami dezynfekującymi, ze szczególnym uwzględnieniem klamek, uchwytów i poręczy – poinformował przewoźnik.

Dodatkowo toalety w uruchamianych pojazdach szynowych zostały wyposażone w mydła antybakteryjne oraz instrukcje skutecznego mycia rąk. We wszystkich pojazdach umieszczone zostały ponadto dodatkowe środki ochrony personalnej, min. rękawiczki jednorazowe dla pracowników. W trakcie dystrybucji są również maseczki ochronne na wypadek konieczności przekazania jej pasażerowi z podejrzeniem zakażenia. Pracownicy operacyjni są ponadto sukcesywnie wyposażani w indywidualne środki dezynfekujące (chusteczki lub żele).

Wprowadzone zostały również odpowiednie procedury postępowania na wypadek podejrzenia wykrycia choroby szczególnie niebezpiecznej i wysoce zakaźnej w pociągu. Podjęte działania są jednocześnie realizacją zaleceń podmiotów i instytucji odpowiedzialnych za minimalizowanie ryzyka zarażenia w takiej sytuacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva