TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Most Gdański jednotorowy do 2021 roku!
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.10.2018 12:15:05 1 komentarz
Most Gdański jednotorowy do 2021 roku! (źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0)

Dopiero za trzy lata pociągi pojadą dwutorowo po warszawskim Moście Gdańskim. To nie są dobre informacje dla pasażerów zarówno Kolei Mazowieckich, jak i SKM Warszawa.

Dopiero za trzy lata pociągi pojadą dwutorowo po warszawskim Moście Gdańskim. To nie są dobre informacje dla pasażerów zarówno Kolei Mazowieckich, jak i SKM Warszawa.

Powodów do zadowolenia nie mogą mieć również przewoźnicy towarowi. Wczoraj o Mot Gdański zapytaliśmy prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela. Jesteśmy na etapie przetargów. W 2019 roku powinien zostać wybrany wykonawca. Prace na moście zakończą się w 2021 roku – zapowiedział szef kolejowej spółki. Jeśli oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli uda się wybrać wykonawcę, który wykona prace w terminie. Przypomnijmy, o czym piszemy dziś w InfoRail.pl po linii obwodowej pociągi mają jeździć z Zegrza do Piaseczna. Elementem tych połączeń jest właśnie Most Gdański, który aktualnie stanowi wąskie, bo jednotorowe, gardło.

Na konieczność przeprowadzenia prac na warszawskim Moście Gdańskim zwracaliśmy już uwagę. Mówił o tym również w rozmowie z InfoRail.pl szef Kolei Mazowieckich Robert Stępień, który stwierdził, że jednotorowy ruch na tym obiekcie to poważne utrudnienia dla przewoźników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
most
PKP PLK
  • zxcvbnm – 19.10.2018

    Taki most to powinno się 3 miesiące robić...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.