TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Moskwa: RŻD planują zakup maszyn torowych firmy Geismar
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 05.03.2010 14:25:36

Jak informuje agencja Interfax, rosyjskie koleje RŻD w 2010 r. planują zakup maszyn torowych produkcji francuskiej firmy Geismar i wspólną produkcję z firmą Remputmash

Jak informuje agencja Interfax, rosyjskie koleje RŻD w 2010 r. planują zakup maszyn torowych produkcji francuskiej firmy Geismar i wspólną produkcję z firmą Remputmash.
„Pokazano nam nowe ruchome maszyny torowe i nowe modele urządzeń torowych, które mamy zamiar wykorzystać na naszej sieci kolejowej”- powiedział prezes RŻD Władimir Jakunin, przemawiając w Paryżu we wtorek na rosyjsko-francuskim forum handlowym.
RŻD w 2010 planuje rozpocząć wspólną produkcję seryjną z firmą Geismar maszyn do montażu sieci trakcyjnej. Projekt jest realizowany w ramach programu rozwoju koleji rosyjskich i zmierza do stworzenia wspólnych przedsięwzięć z firmami zagranicznymi. Do chwili obecnej firma Geismar przekazała już RŻD niezbędną dokumentację techniczną i wyposażenia zakładu produkcyjnego Metalist-Remputmasz (Sowetsk, enklawa Królewiecka). Firma Geismar produkuje urządzenia dla budownictwa, napraw i konserwacji torów kolejowych oraz sieci trakcyjnej. Grupa Remputmash łączy 8 fabryk do produkcji części zamiennych i napraw sprzętu: Abdulinskij, Wereszczaginskaja, Swierdłowsk, Orenburg, Perm, Jarosław, Moskwa i Eksperymentalna Metalist-Remputmash (Sowetsk, enklawa Królewiecka) –dawniej ex oddziałów RŻD.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
RŻD
Francja
Geismar
Remputmash
Kaliningrad
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.