TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Moskwa: Nowa linia kolejowa Rosja - Kazachstan - Turkmenistan - Iran - Pakistan – Indie
Roland von Bagratuni - Opublikowano: 17.03.2008 12:57:27
Moskwa: Nowa linia kolejowa Rosja - Kazachstan - Turkmenistan - Iran - Pakistan – Indie

Jak donosi agencja Interfax, Turkmenia zacznie budować linię kolejową z kazachstańskiej miejscowości Nowyj Uzeń (Tenge) przez Gyzyłgaja (Kyzył-Kaja) - Bjerjekjet i Etrek do Goranu (czy Gorganu) w Iranie i w tym celu zamierza kupić nowoczesne samobieżne urządzenia do budowy torów za sumę 27,481 mln $.

Jak donosi agencja Interfax, Turkmenia zacznie budować linię kolejową z kazachstańskiej miejscowości Nowyj Uzeń (Tenge) przez Gyzyłgaja (Kyzył-Kaja) - Bjerjekjet i Etrek do Goranu (czy Gorganu) w Iranie i w tym celu zamierza kupić nowoczesne samobieżne urządzenia do budowy torów za sumę 27,481 mln $. Takie polecenie wydał ministerstwu transportu kolejowego prezydent Turkmenii Gurbanguły Berdymuchammedow. Resort ma podpisać odpowiednie kontrakty z zagranicznymi firmami zajmującymi się budową urządzeń do budowy linii kolejowych. Według decyzji turkmeńskiego prezydenta, nowa linia kolejowa ma być gotowa do 2010 r. Jak donosi Interfax, wyznaczona do budowy nowa linia kolejowa ma być częścią międzynarodowego korytarza kolejowego północ-południe. Połączy Rosję, Kazachstan i Turkmenię z Iranem i dalej z Irakiem, Pakistanem, Afganistanem i Indiami. Przecinać będzie turkmeńską linię kolejową Krasnowodsk - Niebit-Dag - Aszchabad - Tedżek - Mary - Czardżou -Buchara.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
Kazachstan
Turkmenistan
Iran
Pakistan
Indie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.