TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Morawiecki w Remtraku: Zakład rozwija się bardzo dobrze [FILM]
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2018 08:58:59 2 komentarze
Morawiecki w Remtraku: Zakład rozwija się bardzo dobrze (foto: PAP)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak - oddział Idzikowice.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak - oddział Idzikowice.

Jak mówił, zakład rozwija się bardzo dobrze "W ostatnich latach stworzonych zostało ponad 200 miejsc pracy. Bardzo się cieszę, bo w powiecie opoczyńskim, na terenie którego funkcjonuje Remtrak na pewno to się przyda" – powiedział.

Zakład Usług Taborowych Remtrak, należący do grupy PKP Intercity, zajmuje się przede wszystkim naprawą, konserwacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego i sprzętu transportowego. Siedziba spółki jest w Toruniu. Swoje oddziały firma ma w Idzikowicach – Piotrków Trybunalski i Warszawie Grochów.

Pod koniec ub. roku PKP Intercity zakończyły – warty 9 mln zł - drugi etap modernizacji własnego zaplecza technicznego. W Idzikowicach oddano do użytku halę produkcyjną wraz z warsztatami specjalistycznymi Zakładu Usług Taborowych Remtrak.

W nowo wybudowanej hali produkcyjnej znalazło się m.in. urządzenie do badania nacisków kół na szynę taboru kolejowego, a także stanowisko do prób oraz badań wszystkich rodzajów napięć w wagonie. W warsztatach umieszczono też stanowiska do diagnostyki i naprawy elementów wyposażenia pojazdów kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Remtrak
  • DarekP – 12.09.2018

    Własne zaplecze ma jedną podstawową zaletę - lepsze planowanie harmonogramu napraw, system przetargów ostatnio słabo się sprawdza, bo albo zawyżone koszty, albo brak chętnych, a jedno, co pewne to opóźnienia.

  • zeus04 – 12.09.2018

    Zawsze tak było i to się sprawdzało. Kolej zawsze miała swoje warsztaty główne i PKP zostało zmuszone do oddania zaplecza za bezcen...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.