TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Morawiecki w Remtraku: Zakład rozwija się bardzo dobrze [FILM]
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2018 08:58:59 2 komentarze
Morawiecki w Remtraku: Zakład rozwija się bardzo dobrze (foto: PAP)

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak - oddział Idzikowice.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek po południu z pracownikami Zakładu Usług Taborowych Remtrak - oddział Idzikowice.

Jak mówił, zakład rozwija się bardzo dobrze "W ostatnich latach stworzonych zostało ponad 200 miejsc pracy. Bardzo się cieszę, bo w powiecie opoczyńskim, na terenie którego funkcjonuje Remtrak na pewno to się przyda" – powiedział.

Zakład Usług Taborowych Remtrak, należący do grupy PKP Intercity, zajmuje się przede wszystkim naprawą, konserwacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego i sprzętu transportowego. Siedziba spółki jest w Toruniu. Swoje oddziały firma ma w Idzikowicach – Piotrków Trybunalski i Warszawie Grochów.

Pod koniec ub. roku PKP Intercity zakończyły – warty 9 mln zł - drugi etap modernizacji własnego zaplecza technicznego. W Idzikowicach oddano do użytku halę produkcyjną wraz z warsztatami specjalistycznymi Zakładu Usług Taborowych Remtrak.

W nowo wybudowanej hali produkcyjnej znalazło się m.in. urządzenie do badania nacisków kół na szynę taboru kolejowego, a także stanowisko do prób oraz badań wszystkich rodzajów napięć w wagonie. W warsztatach umieszczono też stanowiska do diagnostyki i naprawy elementów wyposażenia pojazdów kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Remtrak
  • DarekP – 12.09.2018

    Własne zaplecze ma jedną podstawową zaletę - lepsze planowanie harmonogramu napraw, system przetargów ostatnio słabo się sprawdza, bo albo zawyżone koszty, albo brak chętnych, a jedno, co pewne to opóźnienia.

  • zeus04 – 12.09.2018

    Zawsze tak było i to się sprawdzało. Kolej zawsze miała swoje warsztaty główne i PKP zostało zmuszone do oddania zaplecza za bezcen...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!