TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Modernizacja stacji kolejowej Zielona Góra na finiszu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.02.2020 16:45:35
Modernizacja stacji kolejowej Zielona Góra na finiszu

Podróżujący ze stacji kolejowej Zielona Góra mogą korzystać z wind i systemu informacji pasażerskiej. Wygodne przejścia na perony zapewnia zadaszenie i rozbudowane przejście podziemne. Niebawem formalnie zakończy się modernizacja stacji i jej otoczenia.

Podróżujący ze stacji kolejowej Zielona Góra mogą korzystać z wind i systemu informacji pasażerskiej. Wygodne przejścia na perony zapewnia zadaszenie i rozbudowane przejście podziemne. Niebawem formalnie zakończy się modernizacja stacji i jej otoczenia.

Jak poinformował w czwartek Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK SA, na stacji kolejowej kończą się właśnie odbiory zrealizowanych zadań.

"Drugi etap inwestycji warty jest 38 mln zł i został zrealizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowych S.A. we współpracy z miastem" – powiedział Śledziński.

poprawiło warunki obsługi zielonogórskiej stacji. Przeszklona wiata i nowe oświetlenie zapewnią podróżnym ochronę w trudnych warunkach atmosferycznych.

Śledziński przypomniał, że w 2019 r. podróżni zyskali łatwiejszy dostęp do peronów przez zmodernizowane przejście podziemne. Tunel rozbudowany do 44 m łączy ul. Dworcową z ul. Towarową, zapewniając dogodne dojście do peronów z obu stron miasta.

"Dla osób mających trudności z poruszaniem się jest winda i pochylnie. Osobom niewidzącym i niedowidzącym w drodze do pociągu pomagają specjalne nakładki w alfabecie Braille'a zamontowane na poręczach" – wymienił.

Inwestycja poprawiła również system komunikacji obok stacji. Przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego zapewniła sprawny i bezpieczny ruch kolejowy. Kierowcy zyskali szerszą jezdnię, a piesi korzystają z bezpiecznego dojścia do centrum Zielonej Góry chodnikami oddzielonymi od ulicy barierkami.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrealizowały drugi etap inwestycji we współpracy z miastem w ramach projektu dot. modernizacji linii kolejowej nr 273.

"W Zielonej Górze roboty w ramach drugiego etapu rozpoczęły się w październiku 2017 r. Modernizacja stacji kosztowała ok. 31,7 mln zł, a wiaduktu ok. 6,3 mln zł. Formalne zakończenie wszystkich prac jest planowane w najbliższych tygodniach" – dodał Śledziński.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
stacja
remont
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.