TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mniej pociągów na lotnisko Chopina
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2019 14:02:14
Mniej pociągów na lotnisko Chopina

Od 5 do 17 lipca pociągi Kolei Mazowieckich i prawie wszystkie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie dojadą na Lotnisko Chopina.

Od 5 do 17 lipca pociągi Kolei Mazowieckich i prawie wszystkie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie dojadą na Lotnisko Chopina.

Będą kończyły kursy na stacji Warszawa Zachodnia. Częściej będą jeździły autobusy linii lotniskowej 175 oraz zostanie wprowadzone honorowanie biletów KM w pojazdach WTP.

W najbliższy piątek, 5 lipca zarządca infrastruktury kolejowej – spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – rozpocznie prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Planowany termin ich zakończenia to 17 lipca.

Pociągi Kolei Mazowieckich RL i Szybkiej Kolei Miejskiej S3 będą kursowały w skróconych relacjach: Modlin – Warszawa Zachodnia i Wieliszew / Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia. Pociągi SKM S2 w większości będą również kończyły i zaczynały kursy na stacji Warszawa Zachodnia. W dzień powszedni – połowa, a w weekend – 31 z 37 kursów będzie realizowanych na trasie skróconej. Dodatkowo, od 5 do 17 lipca, rozkład jazdy SKM S2 będzie się kilkukrotnie zmieniał.

Zmieni się także kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich do i z Piaseczna. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Kolei Mazowieckich.

W tym czasie zostanie zwiększona częstotliwość lotniskowej linii autobusowej 175 na odcinku Centrum – Lotnisko Chopina. Na tym odcinku autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut.

Zostanie także wprowadzone honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Wszystkie bilety KM będą honorowane w:

· autobusach linii: 175 (na odcinku Dw. Centralny – Lotnisko Chopina), 188 (na odcinku Baleya – Lotnisko Chopina), 148 i 331 (na odcinku PKP Okęcie – Lotnisko Chopina), 228 (na odcinku PKP Okęcie – Ośrodek Wojskowy), 709 i 727 (na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno)

· metrze na odcinku Centrum – Stokłosy

· autobusach i tramwajach, na odcinkach pokrywających się wymienionymi powyżej.

Dodatkowo w pociągach lotniskowych, w ramach oferty "Wspólny bilet ZTM – KM – WKD", obowiązuje stałe wzajemne honorowanie biletów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
SKM Warszawa
lotnisko