TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mniej pasażerów kolei w lutym
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 29.03.2018 16:08:19 1 komentarz
Mniej pasażerów kolei w lutym

Kolej w lutym przewiozła 23 mln pasażerów, to o 2,2 proc. mniej niż w takim samym okresie ub.r. - poinformował w czwartek Urząd Transportu Kolejowego.

Kolej w lutym przewiozła 23 mln pasażerów, to o 2,2 proc. mniej niż w takim samym okresie ub.r. - poinformował w czwartek Urząd Transportu Kolejowego. Rok wcześniej z usług kolei skorzystało 23,6 mln pasażerów.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy liczba pasażerów na kolei spadła o 2,7 proc. do 47,9 mln z 49,3 proc. rok wcześniej.

Największy udział w rynku wśród przewoźników za styczeń i luty tego roku miały Przewozy Regionalne. Z usług tego przewoźnika skorzystało 26,6 proc. pasażerów. Pod tym względem na drugim miejscu są Koleje Mazowieckie z 19,3 proc. udziałem. Trzecie miejsce należy do PKP SKM z udziałem wynoszącym 13,58 proc. Niewiele niższy udział miały PKP Intercity - bo wynoszący 13,56 proc.

Średnia odległość przejazdu pasażera koleją w lutym tego roku nie zmieniała się i wyniosła 64 km.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
pasażer
  • Gaidac Pawel – 29.03.2018

    Moja noga nie stanie w pociągu dopóki bilety będą tak drogie...Po prostu jest to nieopłacalne..

  • Komentator – 30.03.2018

    Napisał kierowca dwudziestoletniego zagazowanego VW Polo?

  • Bonk Józek – 31.03.2018

    Skończył się wzrost bazujący na inwestycjach infrastrukturalno-taborowych perspektywy 07-13.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.