TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ministerstwo podaje plany nowych połączeń na Lubelszczyźnie, 15 połączeń do stolicy
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.08.2018 09:55:05 1 komentarz
Ministerstwo podaje plany nowych połączeń na Lubelszczyźnie, 15 połączeń do stolicy

Ministerstwo Infrastruktury podało plany uruchomienia nowych połączeń w województwie lubelskim.

Ministerstwo Infrastruktury podało plany uruchomienia nowych połączeń w województwie lubelskim.

Jak wskazano, obecnie na terenie województwa lubelskiego prowadzonych jest wiele prac inwestycyjnych rzutujących na kształt oferty przewoźnika dalekobieżnego: PKP Intercity zarówno w tym regionie, jak i w całym kraju. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć modernizację linii nr 7 na odcinku Lublin – Pilawa oraz elektryfikację linii nr 68 z Lublina do Stalowej Woli.

Prowadzone prace wiążą się z całodobowym zamknięciem linii i koniecznością skierowania pociągów na trasy objazdowe oraz uruchomiania zastępczej komunikacji autobusowej. Poprawa oferty dla mieszkańców Lubelszczyzny jest jednak uwarunkowana terminowym zakończeniem prac torowych i oddaniem linii do eksploatacji zgodnie z założonymi parametrami.

Po zakończeniu wszystkich prac inwestycyjnych, PKP Intercity planuje uruchomienie pociągów na ciągach:

Lublin – Dęblin – Warszawa 15 par pociągów w ciągu doby, zapewniające cogodzinny cykl kursowania pociągów;

Lublin – Radom – Kielce – Kraków – 4 pary pociągów

Lublin – Radom – Kielce – Katowice – Wrocław – 3 pary pociągów;

Lublin – Chełm – 3 pary pociągów;

Lublin – Zamość – Hrubieszów – 1 para połączeń;

Lublin – Stalowa Wola – Rzeszów – 4 pary pociągów;

Lublin – Parczew – Łuków – Warszawa – 3 pary pociągów;

Terespol – Biała Podlaska – Łuków – Warszawa – 4 pary pociągów;

Rzeszów – Stalowa Wola – Zamość – Hrubieszów – 1 para połączeń.

Jak podano pociągi uruchamiane przez spółkę PKP Intercity zapewnią komunikację mieszkańcom regionu nie tylko ze stolicą kraju, ale także innymi ważnymi ośrodkami miejskimi w Polsce, takimi jak Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Piła, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Racibórz. Ponadto przewidywane jest uruchomienie sezonowego, nocnego połączenia w bezpośredniej relacji do Kołobrzegu i Helu.

Część z powyższych zmian w ofercie będzie możliwa do wprowadzenia już w rozkładzie jazdy 2018/2019. Są one jednak uwarunkowane terminowym ukończeniem robót inwestycyjnych prowadzonych przez PKP PLK SA.

Ministerstwo w odniesieniu do planów rozwoju oferty kolejowych przewozów regionalnych podało, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, organizatorem przewozów o charakterze regionalnym jest samorząd województwa właściwego ze względu na zasięg terytorialny prowadzonych przewozów kolejowych (w tej sytuacji województwa lubelskiego), a obsługa tych połączeń leży w gestii przewoźnika kolejowego (Przewozy Regionalne), który realizuje takie połączenia otrzymując na powyższy cel środki z budżetu województwa. I w tym przypadku jakichkolwiek szczegółów brak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubelskie
Lublin
PKP Intercity
 • Aleksander Wiącek – 16.08.2018

  Przydało by się połączenie przez Stalowa wolę i Mielec do Dębicy a dalej na Tarnów

 • Piotr Łężak – 16.08.2018

  Czyli niejako zapowiedź nowych starych pociągów...

 • Adam Kieryluk – 16.08.2018

  Trzy połączenia z Wrocławiem i zero z pasmem Sudetów. Żenada, a nie oferta.

 • kolejFAN – 17.08.2018

  czyli wróci Zamoyski do Warszawy? z tego wygląda że tak

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.