TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Minister wstawia się za uczniem. Koleje mają się tłumaczyć
TransInfo,pl - Opublikowano: 11.10.2017 18:04:08 3 komentarze
Minister wstawia się za uczniem. Koleje mają się tłumaczyć

Minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich

MIB: minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich (komunikat)

Minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich

W związku z bulwersującymi doniesieniami mediów, dotyczącymi wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wystąpił niezwłocznie do marszałka województwa wielkopolskiego, sprawującego nadzór nad Kolejami Wielkopolskimi oraz do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z prośbą o interwencję. Minister wystosował również pismo do prezesów spółek kolejowych oraz władz samorządowych, sprawujących nad nimi nadzór.

- Pragnę wyrazić swój niepokój w związku z opisywanym w mediach przypadkiem wyproszenia ucznia z pociągu przez pracownika spółki Koleje Wielkopolskie z powodu braku ważnej legitymacji szkolnej. W świetle powyższej sytuacji proszę o wzmocnienie nadzoru nad wykonywaniem przewozów przez Koleje Wielkopolskie. Proponuję również, by podległa Panu Marszałkowi spółka dokonała zadośćuczynienia na rzecz pasażera w związku z zaistniałym zdarzeniem – napisał w piśmie do marszałka województwa Marka Woźniaka minister Andrzej Adamczyk.

Jednocześnie minister zwrócił się z prośbą do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o podjęcie interwencji w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec przewoźnika.

Minister Andrzej Adamczyk przypomniał, że w związku z trwającym procesem wydawania szkołom przez Mennicę Polską S.A. nowych wzorów pieczęci urzędowych, wszyscy przewoźnicy kolejowi oferujący usługę pasażerskiego przewozu osób zostali już wcześniej poinformowani o tymczasowych zasadach honorowania uprawnień do korzystania przez uczniów z ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego. Zaapelował też o podjęcie działań w celu uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości.

Legitymacja szkolna stanowi dokument poświadczający uprawnienia do ulgi przy przejazdach dzieci i młodzieży uczącej się środkami publicznego transportu zbiorowego. W razie jej braku przewoźnik pobiera właściwą należność za przewóz i opłatę dodatkową albo wystawia wezwanie do zapłaty. W świetle obowiązujących przepisów wyproszenie ucznia z pociągu było bezprawne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
MIB
  • pyra – 11.10.2017

    minister niech sobie poczyta: http://epoznan.pl/news-news-80186-Konduktor_wyrzucil_chlopca_z_pociagu_za_brak_waznej_legitymacji_Jest_nagranie_z_monitoringu._„Wyrzucenia”_nie_bylo

  • Przemo Z – 11.10.2017

    Ministrant trochę się zagalopował. No ale marszałek województwa wielkopolskiego jest z PO więc wojenka w natarciu. Zamiast poczekać na wyjaśnienia przewoźnika (KW) już "szarżue" ?

  • gutek – 12.10.2017

    a może nie chciało mu się do szkoły to wykorzystał sytuację i wysiadł

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.