TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Minister wstawia się za uczniem. Koleje mają się tłumaczyć
TransInfo,pl - Opublikowano: 11.10.2017 18:04:08 3 komentarze
Minister wstawia się za uczniem. Koleje mają się tłumaczyć

Minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich

MIB: minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich (komunikat)

Minister infrastruktury i budownictwa oczekuje wyjaśnień w sprawie wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich

W związku z bulwersującymi doniesieniami mediów, dotyczącymi wyproszenia ucznia z pociągu Kolei Wielkopolskich, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wystąpił niezwłocznie do marszałka województwa wielkopolskiego, sprawującego nadzór nad Kolejami Wielkopolskimi oraz do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z prośbą o interwencję. Minister wystosował również pismo do prezesów spółek kolejowych oraz władz samorządowych, sprawujących nad nimi nadzór.

- Pragnę wyrazić swój niepokój w związku z opisywanym w mediach przypadkiem wyproszenia ucznia z pociągu przez pracownika spółki Koleje Wielkopolskie z powodu braku ważnej legitymacji szkolnej. W świetle powyższej sytuacji proszę o wzmocnienie nadzoru nad wykonywaniem przewozów przez Koleje Wielkopolskie. Proponuję również, by podległa Panu Marszałkowi spółka dokonała zadośćuczynienia na rzecz pasażera w związku z zaistniałym zdarzeniem – napisał w piśmie do marszałka województwa Marka Woźniaka minister Andrzej Adamczyk.

Jednocześnie minister zwrócił się z prośbą do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o podjęcie interwencji w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec przewoźnika.

Minister Andrzej Adamczyk przypomniał, że w związku z trwającym procesem wydawania szkołom przez Mennicę Polską S.A. nowych wzorów pieczęci urzędowych, wszyscy przewoźnicy kolejowi oferujący usługę pasażerskiego przewozu osób zostali już wcześniej poinformowani o tymczasowych zasadach honorowania uprawnień do korzystania przez uczniów z ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego. Zaapelował też o podjęcie działań w celu uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości.

Legitymacja szkolna stanowi dokument poświadczający uprawnienia do ulgi przy przejazdach dzieci i młodzieży uczącej się środkami publicznego transportu zbiorowego. W razie jej braku przewoźnik pobiera właściwą należność za przewóz i opłatę dodatkową albo wystawia wezwanie do zapłaty. W świetle obowiązujących przepisów wyproszenie ucznia z pociągu było bezprawne.


Sprawdź też:
bilet
MIB
  • pyra – 11.10.2017

    minister niech sobie poczyta: http://epoznan.pl/news-news-80186-Konduktor_wyrzucil_chlopca_z_pociagu_za_brak_waznej_legitymacji_Jest_nagranie_z_monitoringu._„Wyrzucenia”_nie_bylo

  • Przemo Z – 11.10.2017

    Ministrant trochę się zagalopował. No ale marszałek województwa wielkopolskiego jest z PO więc wojenka w natarciu. Zamiast poczekać na wyjaśnienia przewoźnika (KW) już "szarżue" ?

  • gutek – 12.10.2017

    a może nie chciało mu się do szkoły to wykorzystał sytuację i wysiadł

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.