TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miechów bez TLK Karpaty. Jest interwencja poselska
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2018 10:35:28
Miechów bez TLK Karpaty. Jest interwencja poselska

Wzburzenie mieszkańców północnej Małopolski, a przede wszystkim powiatu miechowskiego i okolic, wywołała decyzja Polskich Kolei Państwowych o wprowadzeniu, począwszy od czerwca br., ograniczeń względem połączeń pociągowych TLK Karpaty 35172 oraz 53172.

Wzburzenie mieszkańców północnej Małopolski, a przede wszystkim powiatu miechowskiego i okolic, wywołała decyzja Polskich Kolei Państwowych o wprowadzeniu, począwszy od czerwca br., ograniczeń względem połączeń pociągowych TLK Karpaty 35172 oraz 53172 – pisze w interpelacji do Ministra Infrastruktury posłanka Lidia Gąsek.

Dodaje, że korekta składu jazdy sprawiła, że wskazany pociąg nie zatrzymuje się już na stacji Miechów, mimo że wciąż kursuje tą samą trasą. Przywołane połączenia zapewniały tysiącom mieszkańców północnej Małopolski bezpośredni transport na południe kraju do samego Zakopanego oraz na północ kraju do samego Trójmiasta. Decyzja PKP irytuje tym bardziej, że została podjęta tuż przed sezonem wakacyjnym, kiedy opisane połączenie jest najbardziej potrzebne i użytkowane. Z kolei w świetle przeprowadzonego kapitalnego remontu miejscowego Dworca Kolejowego w Miechowie, który notabene 17 grudnia 2017 r. oddawał do użytku sam Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk wespół z bodaj z wszystkimi politykami PiS-u z Małopolski, a także biorąc pod uwagę budowę na placu przy Dworcu Kolejowym w Miechowie parkingu w systemie Park & Ride, owa decyzja jest żenująca i skandaliczna – stwierdza posłanka.

I prosi Andrzeja Adamczyka o pilną interwencję w sprawie oraz o odpowiedź na pytanie czy Minister Infrastruktury na skutek niniejszej interpelacji zechce przywrócić przystanek na stacji Miechów dla pociągu TLK Karpaty 35172 oraz 53172?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Miechów
TLK
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.