TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowieckie Gamy wycofane z ruchu. Problemy ze sterowaniem
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2019 13:00:50 2 komentarze
Mazowieckie Gamy wycofane z ruchu. Problemy ze sterowaniem

Obie mazowieckie lokomotywy Gama zostały wycofane z ruchu, co potwierdzają Koleje Mazowieckie. Powodem są usterki sterowania.

Obie mazowieckie lokomotywy Gama zostały wycofane z ruchu, co potwierdzają Koleje Mazowieckie. Powodem są usterki sterowania.

Na trasach, na których zwykle można było spotkać składy prowadzone tymi lokomotywami pojawiły się jednostki zastępcze w postaci ezt-ów. I tak EN71 i EN57 można teraz spotkać m.in. na połączeniach z Warszawy do Skarżyska-Kamiennej. Jak długo potrwa przerwa w kursowaniu Gam nie wiadomo.

Dwie lokomotywy Gama zostały wyłączone z ruchu z powodu usterek. W chwili obecnej, ze względu na prace diagnostyczne i naprawcze wykonywane przez producenta pojazdów (lokomotywy są na gwarancji), nie znamy jeszcze terminu ich ponownego wyjazdu na kolejowe szlaki – poinformowała nas rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska.

Producent lokomotyw – bydgoska PESA – zapewnia, że o usterce powiadomiony został producent urządzeń sterowania, który jak najszybciej ma usunąć awarię.

Dotychczas Koleje Mazowieckie nie miały większych problemów z eksploatacja lokomotyw Gama, te zaś były uznawane za najlepsze lokomotywy, wyprodukowane przez PESĘ.

W tej chwili czekamy na więcej szczegółów odnoście usterek. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
PESA
lokomotywa
Gama
  • PetKo – 31.01.2019

    Odbija się czkawką to, że KM zgodziły się w przetargu, aby zbić z ceny, że dostarczone P&P i lokomotywy nie musiały być kompatybilne z Twindexami (sterowniczymi) i Traxami. W efekcie pasażerów "uszczęśliwiono" niewygodnymi Sundeckami i niesprawnymi Gammami.

  • DarekP – 01.02.2019

    Nie zapominaj, że Bombardier olał ten przetarg. Wracając do Pesy, Gama ma swoje wady, ale za awarie cudzych podzespołów odpowiadają przede wszystkim ich producenci, a nie ma rzeczy niezawodnych w 100%. Miejmy nadzieję, że gdy Pesa wyjdzie trochę na prostą po dostawach dla DB, temat GAMY zostanie rozwiązany w sposób kompleksowy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !