TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowieckie EN57 już nie jeżdżą po zmodernizowanych liniach
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.12.2018 10:53:06 1 komentarz
Mazowieckie EN57 już nie jeżdżą po zmodernizowanych liniach

Niezmodernizowane EN57 nie mogą już jeździć po wyremontowanych liniach.

Niezmodernizowane EN57 nie mogą już jeździć po wyremontowanych liniach.

Jak poinformował wiceprezes Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda jednostki te nie są wysyłane na trasy, na których pociągi poruszają się z prędkością 120 km/h lub wyższą. Nie oznacza to jednak, że znikną one z mazowieckich szklaków. Jeszcze nie teraz.

Pojeżdżą tak długo, jak będą nam potrzebne – zapowiedział Dariusz Grajda. Dopóki w firmie nie będzie wszystkich zakontraktowanych Flirtów będę funkcjonowały i trzeba będzie z nich korzystać – dodał.

Aktualnie Koleje Mazowieckie podpisały umowę realizacyjną na 6 nowych pięcioczłonowych Flirtów. Jak zapowiedział Dariusz Grajda w I kwartale 2019 roku podpisana zostanie kolejna umowa. Następne będą zawierane w dalszej kolejności. Obecnie trwają już prace przy budowie nowych jednostek dla Kolei Mazowieckich. Jak zapowiedział wiceprezes przewoźnika uzgadniane są szczegóły. Pierwszy skład powinien być gotowy w okolicach września lub października 2019 roku. Wielce prawdopodobnym jest, że zostanie zaprezentowany na targach kolejowych w Gdańsku. Wyjazd jednostki na mazowieckie tory poprzedzony musi być procesem dopuszczeniowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
EN57
Flirt
  • zxcvbnm – 28.12.2018

    Musimy się jeszcze pomęczyć z kiblami na R7... Ech, to nie sprawiedliwe.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !