TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mazowieckie: Autokar z szkolną wycieczką w rowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.09.2019 09:00:23
Mazowieckie: Szkolny autobus w rowie; fot. GITD

18 września - na drodze prowadzącej do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła- autokar z uczniami zsunął się do rowu.

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia i mazowieccy policjanci ustalają okoliczności wypadku z udziałem autokaru, którym podróżowała wycieczka szkolna. 12 osób przewieziono do szpitala na badania z lekkimi obrażeniami.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę rano (18 września) na utwardzonej drodze leśnej, prowadzącej do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła (powiat radomski). Autokarem podróżowała wycieczka szkolna z Puław.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że autokar jechał w kierunku Królewskich Źródeł i zsunął się do rowu, a następnie przewrócił na bok. 12 osób (10 uczniów i 2 opiekunów) trafiło do szpitala na badania z lekkimi obrażeniami. Część z poszkodowanych opuściła już szpital.

51-latek kierujący autokarem był trzeźwy. Patrol ITD z Radomia został wezwany przez policjantów w celu zabezpieczenia danych z tachografu analogowego i analizy danych zawartych na wykresówce. Inspektorzy sprawdzają czy szofer nie naruszył dopuszczalnych norm czasu pracy i z jaką prędkością jechał autokar tuż przed zdarzeniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mazowieckie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.