TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Marek Chraniuk prezesem PKP Intercity na kolejną kadencję
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.07.2019 20:53:58
Marek Chraniuk prezesem PKP Intercity na kolejną kadencję (foto: PAP)

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity wybrało w środę trzech byłych członków zarządu spółki na kolejną kadencję; prezesem zarządu pozostaje Marek Chraniuk - poinformowała spółka w komunikacie.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity wybrało w środę trzech byłych członków zarządu spółki na kolejną kadencję; prezesem zarządu pozostaje Marek Chraniuk - poinformowała spółka w komunikacie.

W komunikacie przekazano, że w skład zarządu spółki wchodzą: prezes Marek Chraniuk, członek zarządu odpowiedzialny za obszar eksploatacji Jarosław Oniszczuk i członek zarządu do spraw finansowych Artur Resmer - wszyscy powołani w środę uchwałą Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, a także Adam Laskowski, powołany uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z 22 marca br. członek zarządu odpowiedzialny za program inwestycyjny.

Marek Chraniuk od ponad 20 lat związany jest z Polskimi Kolejami Państwowymi, a z PKP Intercity od 2006 r. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych. Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dotyczących organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy; każdego dnia przewoźnik uruchamia około 360 pociągów. W grudniu 2017 roku została przyjęta aktualizacja strategii na lata 2016-2020 z perspektywą do 2023 roku. Suma wydatków na jej realizację wyniesie ponad 7 mld zł. PKP Intercity należy do Grupy PKP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • Przemysław Mach – 25.07.2019

    To i tak bez znaczenia temu molochowi żaden prezes nie pomoże

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.