TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Marcowa korekta RJP Kolei Mazowieckich
KM Donata Nowakowska, TL, TransInfo - Opublikowano: 20.02.2017 10:51:51
Koleje Mazowieckie chciały jeździć do Łodzi, UTK powiedział nie

12 marca, w związku z pracami remontowymi prowadzonymi przez PKP PLK, zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe od 12 marca do 10 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy ? Grodzisk Mazowiecki oraz modernizacja odcinka Warszawa Gdańska ? Warszawa Zachodnia peron 8. Kolejny etap prac modernizacyjnych rozpocznie się na liniach nr 6, Warszawa ? Małkinia oraz nr 8, Warszawa ? Radom.

Linia nr R1 Warszawa ? Skierniewice

4 maja rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z remontem odcinka Warszawa Włochy ? Grodzisk Mazowiecki. Zamknięty zostanie tor nr 1 w układzie dalekobieżnym, w związku z czym pociągi dalekobieżne będą kursowały po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. Spowoduje to zmianę  godzin kursowania pociągów podmiejskich, ale żadne połączenia nie zostaną odwołane.

Linia nr R6 Warszawa ? Małkinia

14 kwietnia rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii E75 Rail Baltica Warszawa ? Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów ? Małkinia i ruch pociągów pomiędzy tymi stacjami będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W związku z powyższym, zmianie ulegną godziny kursowania części pociągów, a niektóre z nich będą odwołane na ww. odcinku. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa ? Radom

Na linii wciąż trwa modernizacja, utrudnienia będą podobne do tych występujących obecnie:

1)    część pociągów będzie odwołana,

2)    niektóre pociągi będą kursowały w skróconej relacji,

3)    pociąg "Radomiak" będzie kursował trasą okrężną przez CMK,

4)    za odwołane pociągi na odcinku Czachówek ? Góra Kalwaria będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodatkowo, z uwagi na konieczność wykonania przez PKP PLK dodatkowych prac, od 10 kwietnia ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie ? Piaseczno będzie się odbywał po jednym torze, co spowoduje zmniejszenie liczby połączeń na tym odcinku.

Linia nr R9 Warszawa ? Działdowo

W związku z rozpoczynającą się modernizacją linii, ruch pociągów zostanie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska ? Warszawa Zachodnia p.8. Obecnie trwają uzgodnienia z Zarządem Transportu Miejskiego dotyczące zasad honorowania biletów w środkach transportu ZTM. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze. W godzinach wczesnoporannych oraz późnowieczornych w wybrane dni, część pociągów będzie miała zmienione godziny kursowania w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej.

Linia nr R31 Sierpc ? Kutno

W dniach 10-30 kwietnia ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach rozkład jazdy pociągów nie ulegnie większym zmianom.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo mazowieckie
modernizacja
rozkład zamknięciowy