TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN z umową w Rędzinach. Cztery hybrydowe lwy
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.02.2017 18:19:33
MAN z umową w Rędzinach. Cztery hybrydowe lwy

31 stycznia podpisana została umowa na zakup czterech hybrydowych autobusów MAN Lion`s City Hybrid, które unowocześnią tabor Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach.

31 stycznia 2017 r. podpisana została umowa na zakup czterech hybrydowych autobusów MAN Lion`s City Hybrid, które unowocześnią tabor Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach. W uroczystości wzięli udział (na zdjęciu od lewej): Zdzisław Piekorz, odpowiadający za sprzedaż autobusów miejskich MAN na terenie południowej Polski, Krzysztof Gawroński odpowiedzialny za sprzedaż autobusów MAN w Polsce, Paweł Militowski, wójt Gminy Rędziny oraz Adam Wolskim, kierownik GZK Rędziny.

Wartość całego rędzińskiego kontraktu autobusowego to ponad 6,3 miliona złotych, z czego 3 miliony 647 tysięcy pochodzi z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak informuje gmina, pojazdy mają dotrzeć do siedziby GZK w lipcu 2017 roku. Nowe MAN-y będą o ponad 2 metry dłuższe od obecnie użytkowanych Solarisów, co zapewni pasażerom większą przestrzeń w miejskiej komunikacji.

-"Autobus MAN Lion's City Hybrid napędzany jest silnikiem elektryczno-spalinowym, a on z kolei zasilany jest albo z generatora napędzanego silnikiem spalinowym, albo z superkondensatorów ładowanych prądem uzyskanym z rekuperacji. Chodzi o zjawisko, które zmienia w prąd energię kinetyczną wytwarzaną zwykle przy hamowaniu. Zmagazynowany w ten sposób prąd służy do napędzania autobusu ? wyjaśnił podczas spotkania Krzysztof Gawroński, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

-"Wniosek o dofinansowanie zakupu autobusów z RPO powstał 31 marca 2016r., a we wrześniu 2016r. został on pozytywnie zaopiniowany ? przypomniał Paweł Militowski, wójt Gminy Rędziny. ? W dniu 29 września 2016r. został ogłoszony przetarg. Ważną kwestią było tu uzyskanie efektu ekologicznego. Stąd nasza decyzja na zakup samochodów hybrydowych, a nie spalinowych. Dodatkowo pojazdy te są bardzo ciche, co ograniczy hałas na ulicy."

Nowe MAN-y będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w klimatyzację, gniazda do ładowania telefonów komórkowych, ruter wifi, system liczenia pasażerów, monitor LCD i wiele innych udogodnień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZK Rędziny
MAN
przetarg
unia
RPO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.