TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN z umową w Rędzinach. Cztery hybrydowe lwy
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.02.2017 18:19:33
MAN z umową w Rędzinach. Cztery hybrydowe lwy

31 stycznia podpisana została umowa na zakup czterech hybrydowych autobusów MAN Lion`s City Hybrid, które unowocześnią tabor Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach.

31 stycznia 2017 r. podpisana została umowa na zakup czterech hybrydowych autobusów MAN Lion`s City Hybrid, które unowocześnią tabor Gminnego Zakładu Komunikacyjnego w Rędzinach. W uroczystości wzięli udział (na zdjęciu od lewej): Zdzisław Piekorz, odpowiadający za sprzedaż autobusów miejskich MAN na terenie południowej Polski, Krzysztof Gawroński odpowiedzialny za sprzedaż autobusów MAN w Polsce, Paweł Militowski, wójt Gminy Rędziny oraz Adam Wolskim, kierownik GZK Rędziny.

Wartość całego rędzińskiego kontraktu autobusowego to ponad 6,3 miliona złotych, z czego 3 miliony 647 tysięcy pochodzi z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak informuje gmina, pojazdy mają dotrzeć do siedziby GZK w lipcu 2017 roku. Nowe MAN-y będą o ponad 2 metry dłuższe od obecnie użytkowanych Solarisów, co zapewni pasażerom większą przestrzeń w miejskiej komunikacji.

-"Autobus MAN Lion's City Hybrid napędzany jest silnikiem elektryczno-spalinowym, a on z kolei zasilany jest albo z generatora napędzanego silnikiem spalinowym, albo z superkondensatorów ładowanych prądem uzyskanym z rekuperacji. Chodzi o zjawisko, które zmienia w prąd energię kinetyczną wytwarzaną zwykle przy hamowaniu. Zmagazynowany w ten sposób prąd służy do napędzania autobusu ? wyjaśnił podczas spotkania Krzysztof Gawroński, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

-"Wniosek o dofinansowanie zakupu autobusów z RPO powstał 31 marca 2016r., a we wrześniu 2016r. został on pozytywnie zaopiniowany ? przypomniał Paweł Militowski, wójt Gminy Rędziny. ? W dniu 29 września 2016r. został ogłoszony przetarg. Ważną kwestią było tu uzyskanie efektu ekologicznego. Stąd nasza decyzja na zakup samochodów hybrydowych, a nie spalinowych. Dodatkowo pojazdy te są bardzo ciche, co ograniczy hałas na ulicy."

Nowe MAN-y będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w klimatyzację, gniazda do ładowania telefonów komórkowych, ruter wifi, system liczenia pasażerów, monitor LCD i wiele innych udogodnień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZK Rędziny
MAN
przetarg
unia
RPO