TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamiński zatrzyma przygotowanie prywatyzacji PKP Intercity?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.03.2017 15:29:50 4 komentarze
Mamiński zatrzyma przygotowanie prywatyzacji PKP Intercity?

PKP SA nie będą prowadziły prywatyzacji spółek zależnych, zrobią ponadto wszystko co możliwe, aby odzyskać sprzedaną w 2015 roku spółkę PKP Energetyka - poinformował prezes Krzysztof Mamiński.

PKP SA nie będą prowadziły prywatyzacji spółek zależnych, zrobią ponadto wszystko co możliwe, aby odzyskać sprzedaną w 2015 roku spółkę PKP Energetyka - poinformował prezes Krzysztof Mamiński.

Nie widzę potrzeby prywatyzowania podmiotów, które wchodzą w skład grupy PKP. Jeżeliby mówić poważnie, czy rozważać koncept prywatyzacji PKP Intercity, to najpierw muszą być spełnione przesłanki formalne. Jedną z nich jest co najmniej trzyletni okres generowania dodatniego wyniku finansowego. Z mojego punktu widzenia nie widzę potrzeby prywatyzacji - powiedział prezes.

Mamy dobrego przewoźnika towarowego, czyli PKP Cargo, mamy dobrego przewoźnika pasażerskiego dalekobieżnego czyli PKP Intercity, mamy pozostałe spółki, a prywatyzacja PKP PLK nie wchodzi w grę - dodał.

Mamiński stwierdził ponadto, że prywatyzacja spółki PKP Energetyka była błędem i PKP SA podejmuje wszelkie możliwe czynności, aby ten proces odwrócić.

Polskie Koleje Państwowe we wrześniu 2015 roku sprzedały 100 proc. akcji PKP Energetyka funduszowi CVC Capital Partners. Ustalona cena wyniosła 1,965 mld zł, co po korekcie o dług spółki, dało 1,41 mld zł. W połowie września ubiegłego roku PKP złożyły w sądzie okręgowym w Warszawie pozew przeciwko PKP Energetyka Holding spółka z.o.o. o stwierdzenie nieważności całej transakcji prywatyzacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
PKP Intercity
PKP Energetyka
 • www – 16.03.2017

  Ciekawe czy mają jeszcze pieniądze, które dostali. Pewnie nie.

 • ND – 16.03.2017

  @ wwwI co z tego ze nie maja. Ta spolka nie powinna zostac nigdy sprzedana ze wzgledow strategicznych. Zatem niestety, ale wszyscy Polacy beda musieli sie zrzucic na odkupienie Energetyki. Swoja droga to goscie za to odpowiedzialni powinni miec juz spotkanie 3 stopnia z delegacja narodu o godz 6:00 rano i w kajdanach doprowadzeni przed oblicze sprawiedliwosci spolecznej. Tyle ze ta "sprawiedliwosc" tez ma za uszami i czasem nawet 50zl na stacji benzynowej jest w stanie zawinac. Zatem nie predko zobaczymy takie obrazki.

 • gryzmoł – 16.03.2017

  Brawo za decyzję !!

 • www – 17.03.2017

  @ND Komunizm się skończył. Chcą odkupić spółkę to niech zapłacą za nią sami. Większości Polaków w ogóle nie obchodzi istnienie kolei, bo nie mogą z niej skorzystać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.