TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamiński: Przed zakupem nowych pociągów dla PKP dwuletnie ich testy
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.05.2019 20:15:24 3 komentarze
Mamiński: Przed zakupem nowych pociągów dla PKP dwuletnie ich testy

Polskie Koleje Państwowe przed zakupem nowych pociągów pasażerskich poddadzą je testowym jazdom przez dwa lata - poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Polskie Koleje Państwowe przed zakupem nowych pociągów pasażerskich poddadzą je testowym jazdom przez dwa lata - poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

"Przy zakupie nowych pociągów będzie tak, że najpierw deska kreślarska, później dwa lata jazdy obserwowanej, wyciągnięcie wniosków z prób i dopuszczenia, a dopiero później produkcja seryjna. Za pewne przyspieszenia poprzedniego okresu płacimy do dziś, ale chcemy uczyć się na błędach" - powiedział Mamiński.

"Nie chcemy popełnić grzechu pierworodnego, że prosto z deski kreślarskiej pojazdy trafiają do produkcji i do eksploatacji, bo to widać chociażby po Dartach" - dodał. Produkowane przez Pesę Darty jeżdżą w barwach PKP Intercity od końca 2015 roku. Kolejowa spółka w swojej flocie ma 20 takich pojazdów. Przewoźnik na początku kwietnia tego roku zmuszony był wstrzymać sprzedaż biletów na niektóre połączenia obsługiwane przez Darty, co było związane z uszkodzeniem siedmiu pociągów tego typu i wyłączeniem ich z użytku. Składy te zostały wyłączone z eksploatacji ze względu na uszkodzenia poszycia.

PKP Intercity prowadzi jednocześnie przetarg na pozyskanie 12 nowych pociągów. W styczniu tego roku wpłynęły w nim dwie oferty. Pierwszą złożyło konsorcjum firm PESA Bydgoszcz i ZNTK Mińsk Mazowiecki o wartości 1,171 mld zł. Drugą - spółka Stadler Polska o wartości 1,015 mld zł. W tym przypadku jednak nie było mowy o jakichkolwiek testach, a przypomnijmy, że przetarg został niejako rozpisany po tym, jak Prezes Mamiński stwierdził, że PKP Intercity kupią kolejne ezt-y. Niekonsekwencja szefa PKP SA?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
PKP Intercity
  • kolejFAN – 05.05.2019

    won na gnoj z tymi tramwajami, nam nie trzeba więcej tego chłamu tylko WAGONY I LOKI !

  • Kaszebe – 06.05.2019

    Państwowa firma kolejowa weźmie na siebie koszty i zapłaci za testowanie pociągów producentowi. Sorry ale chyba nawet towarzysze radzieccy nie wymyśliliby większej absurdu!

  • Alibaba – 07.05.2019

    większej absurdu? hmmm

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.