TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamiński: Planujemy konsolidację
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2018 09:24:29 3 komentarze
Mamiński: Planujemy konsolidację

Na najbliższy czas planujemy konsolidację – powiedział w TVP Info Krzysztof Mamiński, Prezes PKP SA.

Na najbliższy czas planujemy konsolidację – powiedział w TVP Info Krzysztof Mamiński, Prezes PKP SA.

Za kilka tygodni ma zostać przedstawiona ma zostać koncepcją utworzenia holdingu PKP, czyli wspólnego działania rozproszonych spółek. Ma być to zorganizowane zarządzanie polskim kolejnictwem, na razie jeszcze bez Przewozów Regionalnych i spółek samorządowych. Mamiński jasno daje jednak do zrozumienia, że celem jest złowienie również tych podmiotów.

Do dobrego wszyscy będą się garnąć i myślę, że za kilka lat wszyscy będziemy w jednej grupie – stwierdził. Tak, jak jest to u naszych sąsiadów. Opowiadania, że trzeba się podzielić i Europa jest pierwsza trzeba włożyć między bajki – dodał.

Zdaniem Mamińskiego wszyscy się konsolidują, bo silny więcej może.

Mamiński stwierdził też, że Prezes (Kaczyński – red.) nie jest od tego, żeby wyznaczać aż tak strategiczne cele. Zadania te wpisują się plan rozwoju premiera Morawieckiego i jest wspierane przez ministra Adamczyka. Oczywiście wyniki świadczą o tym, że to dobra zmiana!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Krzysztof Mamiński
  • hehuh – 28.03.2018

    Jak widać chcą przywrócić jeden wielki państwowy moloch, jak za komuny. Nie lepiej zacząć organizować przetargi na przewozy kolejowe, jak u wspomnianych sąsiadów?

  • Komentator – 28.03.2018

    Oj boli, że spółki samorządowe działają lepiej niż PR. A do tego o zgrozo zarządzane są przez zarządy wybrane przez samorządy innej opcji. Ale i to odzyskamy! Brawo Panie Mamiński!

  • DarekP – 29.03.2018

    Można by rzec - Mamiński Putinem polskiej kolei narodowej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !