TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamiński: Planujemy konsolidację
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2018 09:24:29 3 komentarze
Mamiński: Planujemy konsolidację

Na najbliższy czas planujemy konsolidację – powiedział w TVP Info Krzysztof Mamiński, Prezes PKP SA.

Na najbliższy czas planujemy konsolidację – powiedział w TVP Info Krzysztof Mamiński, Prezes PKP SA.

Za kilka tygodni ma zostać przedstawiona ma zostać koncepcją utworzenia holdingu PKP, czyli wspólnego działania rozproszonych spółek. Ma być to zorganizowane zarządzanie polskim kolejnictwem, na razie jeszcze bez Przewozów Regionalnych i spółek samorządowych. Mamiński jasno daje jednak do zrozumienia, że celem jest złowienie również tych podmiotów.

Do dobrego wszyscy będą się garnąć i myślę, że za kilka lat wszyscy będziemy w jednej grupie – stwierdził. Tak, jak jest to u naszych sąsiadów. Opowiadania, że trzeba się podzielić i Europa jest pierwsza trzeba włożyć między bajki – dodał.

Zdaniem Mamińskiego wszyscy się konsolidują, bo silny więcej może.

Mamiński stwierdził też, że Prezes (Kaczyński – red.) nie jest od tego, żeby wyznaczać aż tak strategiczne cele. Zadania te wpisują się plan rozwoju premiera Morawieckiego i jest wspierane przez ministra Adamczyka. Oczywiście wyniki świadczą o tym, że to dobra zmiana!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Krzysztof Mamiński
 • Jakub Z Cieszyna – 28.03.2018

  no i racja,mniej głupkowatych stanowisk "kierowniczych" itp

 • Igor Należniak – 28.03.2018

  Taa już jedno wielkie było. Jedno wielkie PR twierdziło, że do Wieliczki się nie opłaca i należy zamknąć linie. Jedno wielkie PR podniosło ceny biletów do Balic, bo się nie opłacało. Jak dla mnie 3xNIE i z daleka od przewozów samorządowych.

 • hehuh – 28.03.2018

  Jak widać chcą przywrócić jeden wielki państwowy moloch, jak za komuny. Nie lepiej zacząć organizować przetargi na przewozy kolejowe, jak u wspomnianych sąsiadów?

 • Komentator – 28.03.2018

  Oj boli, że spółki samorządowe działają lepiej niż PR. A do tego o zgrozo zarządzane są przez zarządy wybrane przez samorządy innej opcji. Ale i to odzyskamy! Brawo Panie Mamiński!

 • DarekP – 29.03.2018

  Można by rzec - Mamiński Putinem polskiej kolei narodowej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.