TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamiński liczy na wygraną w sądzie ws. PKP Energetyka
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.06.2017 07:56:50
Mamiński liczy na wygraną w sądzie ws. PKP Energetyka

Polskie Koleje Państwowe SA liczą, że uda im się wygrać sądową sprawę dotyczącą unieważnienia prywatyzacji spółki PKP Energetyka - poinformował PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Polskie Koleje Państwowe SA liczą, że uda im się wygrać sądową sprawę dotyczącą unieważnienia prywatyzacji spółki PKP Energetyka - poinformował PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

"Sprawa jest w sądzie, jest prowadzone postępowanie o uznanie transakcji za nieważną. Jako zarząd PKP uważamy, że transakcja prywatyzacyjna została dokonana z naruszeniem przepisów prawa i wnioskujemy o uznanie jej za nieważną. Liczymy, że tę sprawę wygramy" - powiedział prezes Mamiński.

"Uważamy, że zostały naruszone przepisy prawa, a w związku z tym transakcja jest nieważna i takie jest nasze stanowisko. (...) Jeżeli coś jest nieważne, to trzeba zwrócić środki" - dodał.

Polskie Koleje Państwowe we wrześniu 2015 roku sprzedały 100 proc. akcji PKP Energetyka funduszowi CVC Capital Partners. Ustalona cena wyniosła 1,965 mld zł, co po korekcie o dług spółki dało 1,41 mld zł.

PKP Energetyka to spółka, która sprzedaje i dostarcza energię klientom trakcyjnym i biznesowym. Kluczowym klientem PKP Energetyka są PKP Polskie Linie Kolejowe. Firma działa od 2001 r.

Prywatyzacja spółki posiadającej wrażliwą dla kraju infrastrukturę wzbudziła wiele kontrowersji. We wrześniu ub. roku nowe władze PKP złożyły pozew do sądu o ustalenie, że umowa sprzedaży akcji PKP Energetyki jest "bezwzględnie nieważna".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
PKP Energetyka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.