TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolska z Impulsami2. Trafią nie tylko do Kolei Małopolskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2020 16:45:01
Małopolska z Impulsami2. Trafią nie tylko do Kolei Małopolskich (foto: UMWM)

Jutro, 26 czerwca, województwo małopolskie podpisze umowę z NEWAG S.A. na zakup 7 nowych czteroczłonowych pociągów typu Impuls 2.

Jutro, 26 czerwca, województwo małopolskie podpisze umowę z NEWAG S.A. na zakup 7 nowych czteroczłonowych pociągów typu Impuls 2.

Przedmiotem umowy jest również kompleksowa usługa serwisowo-utrzymaniowo-naprawcza pojazdów przez okres 5 lat. Nowy tabor będzie przeznaczony do obsługi połączeń aglomeracyjnych przez dwóch przewoźników: Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Tym samym wiemy już nieco więcej w tym temacie, nie wiadomo na razie ile pociągów trafi do każdego z przewoźników. Od samego początku spekulowano, że nowe ezt-y zasilą nie tylko tabor przewoźnika samorządowego, ale trafią również do Przewozów Regionalnych. Teraz mamy już pewność, że tak będzie.  

Wartość zamówienia to ponad 245 mln zł, z uwzględnieniem prawa opcji do zakupu dwóch dodatkowych pociągów i części zamiennych. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tabor dostosowany będzie do potrzeb osób o ograniczonej mobilności – m.in. osób z niepełnosprawnościami (w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich, niewidomych lub niedowidzących oraz niesłyszących lub niedosłyszących), kobiet w ciąży, osób o niskim wzroście (w tym dzieci), osób z ciężkim bagażem lub starszych, osób z zagranicy, nieznających lokalnego języka.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Małopolska
Koleje Małopolskie
Przewozy Regionalne