TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolska: Nowe pociągi to nowe połączenia
- Opublikowano: 01.05.2019 17:22:18 1 komentarz
Małopolska: Nowe pociągi to nowe połączenia (foto: UMWM)

Już niebawem tabor wojewódzkiego przewoźnika zwiększy się o kolejne 4 nowoczesne pociągi. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego właśnie ogłoszono przetarg na ich zakup.

Już niebawem tabor wojewódzkiego przewoźnika zwiększy się o kolejne 4 nowoczesne pociągi. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego właśnie ogłoszono przetarg na ich zakup.

Zakup nowoczesnych pociągów pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń, które umożliwią mieszkańcom każdego zakątku regionu dotrzeć do celu podróży- mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Koleje Małopolskie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu, a także wśród turystów tak licznie odwiedzających Małopolskę, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby pasażerowie korzystający z usług małopolskiego przewoźnika mogli szybko, bezpiecznie i komfortowo podróżować po naszym regionie - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

W dniu 30 kwietnia 2019 r. Województwo Małopolskie ogłosiło przetarg na dostawę 4 nowych pociągów do taboru Kolei Małopolskich. Zakup objęty jest dofinansowaniem ze środków europejskich w ramach projektu pn. Zakup taboru kolejowego: nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych na potrzeby rozwoju kolei małopolskich (POIiŚ 2014-2020).

Koleje Małopolskie posiadają obecnie 22 pojazdy z napędem elektrycznym, w tym:

4 EZT trójczłonowe EN64

5 EZT czteroczłonowych EN77

8 EZT czteroczłonowych EN78

5 EZT pięcioczłonowych EN79.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
ezt
  • mechanik – 03.05.2019

    A kto niby podał, że "Koleje Małopolskie posiadają obecnie 22 pojazdy"? Przecież to są bzdury.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!