TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolska będzie współorganizować dwa połączenia. Operatorem Koleje Śląskie?
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2018 11:27:20
Małopolska będzie współorganizować dwa połączenia. Operatorem Koleje Śląskie? (foto: KŚ)

Województwo Małopolskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym.

Województwo Małopolskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym na liniach komunikacyjnych:

— Katowice – Oświęcim

— Katowice – Zakopane

Przewidywany czas trwania umowy – 1 rok.

Przewozy będą uruchamiane na podstawie rozkładu jazdy uzgodnionego z Województwem Śląskim. Przewiduje się kursowanie części pociągów w relacjach innych niż maksymalne określenie linii komunikacyjnej lub relacjach składających się z odcinków różnych linii komunikacyjnych.

Początek realizacji ww. usług przewidziano na 15 grudnia 2019 roku. Operatorem będą najprawdopodobniej Koleje Śląskie. Województwo Małopolskie finansuje przewozy realizowane przez trzech operatorów, oprócz wspomnianego także Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych. Powierzenie realizacji obsługi wskazanych linii nastąpi w drodze bezpośredniego udzielania zamówień w zakresie transportu kolejowego, zgodnie z art. 5 ust. 6 rozporządzenia (WE) 1370/2007.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolskie
Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.