TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malczyce szukają pomocy przy zakupie autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.10.2019 15:00:16
fot. Gmina Malczyce, facebook.com

Dolnośląska gmina Malczyce szykuje się do zakupu autobusów. Nie udaje jednak, że zna się na temacie i szuka wsparcia. Będzie nim inżynier kontraktu, który pomoże przeprowadzić pozyskanie nowego taboru.

Dolnośląska gmina Malczyce szykuje się do zakupu autobusów. Nie udaje jednak, że zna się na temacie i szuka wsparcia. Będzie nim inżynier kontraktu, który pomoże przeprowadzić pozyskanie nowego taboru.

Malczyce są wśród dolnośląskich gmin, którym w lipcu przyznano dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru autobusowego. Plany zakładają, że gmina pozyska dwa autobusy z napędem hybrydowym oraz jeden elektrobus.

Te pierwszą będą reprezentantami klasy MAXI. Z kolei "elektryk" ma być klasy MINI. Prócz niego dostawa ma objąć także szybką ładowarkę. Gmina chce ogłosić przetar jeszcze w tym roku. Z kolei dostawy miałyby się odbyć między grudniem 2019 r., a sierpniem 2020 r.

Dla Malczyc to jednak spore wyzwanie, gdyż gmina nie miała jeszcze do czynienia z komunikacją miejską. Dlatego urzędnicy szukają merytorycznego wsparcia, aby przygotować się i sprawnie przeprowadzić zapowiadany przetarg. Stąd zapytanie ofertowe, które niedawno zawisło na gminnym BIP-ie.

Inżynier kontraktu wykona szereg czynność, które są niezbędne do przeprowadzenia przetargu. Oszacuje więc wartość zamówienia, sporządzi SIWZ, zasiądzie w komisji przetargowej oraz będzie odpowiadał za nadzór na realizacją dostaw.

Na oferty w Malczycach czekają do 7 października. Jedynym kryterium oceny jest cena.

Unia wspiera
"Z pewnością poprawi nie tylko tak zwaną dostępność transportową gminnej komunikacji zbiorowej, ale również czystość powietrza. Autobusy zakupione za pieniądze przekazane przez samorząd województwa z funduszy europejskich będą niskoemisyjne, nowoczesne i komfortowe" - mówił w lipcu Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

W sumie zostanie kupionych 50 niskoemisyjnych bądź bezemisyjnych autobusów. Znamy miejsca, gdzie trafią najnowsze unijne dotacje na transport w regionie. To: 

  • Bolesławiec i zakup 2 szt. autobusów elektrycznych; 

  • Głogów i zakup 4 szt. autobusów hybrydowych; 

  • Polkowice i zakup 9 szt. autobusów elektrycznych; 

  • Malczyce i zakup 3 szt. autobusów (2 hybrydowych i 1 elektrycznego), 

  • Ząbkowice Śląskie i zakup 7 szt. autobusów hybrydowych; 

  • PKS Lubin i zakup 25 szt. autobusów zasilanych paliwem alternatywnym (CNG).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Malczyce
UG
elektrobus
hybryda
unia
Dolnośląskie
RPO