TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubuskie kupi spalinowe pociągi
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2018 15:53:38
Lubuskie kupi spalinowe pociągi (foto: UMWL)

Plany województwa lubuskiego na 2018 rok brzmią obiecująco. Tabor kolejowy w regionie ma powiększyć się. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnych pociągów.

Plany województwa lubuskiego na 2018 rok brzmią obiecująco. Tabor kolejowy w regionie ma powiększyć się. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnych pociągów.

Nowe lub też zmodernizowane pociągi pojawią się na torach w 2019 roku. Dwa trójczłonowe zespoły trakcyjne z napędem spalinowym będą obsługiwały połączenie na linii Kostrzyn – Krzyż. Szacunkowa wartość inwestycji to 41,4 mln zł. Na lubuskie tory zawitają także dwa pojazdy obsługujące połączenia transgraniczne. Te również powinny zostać dostarczone w 2019 r. Od kilku dni Lubuszanie mogą podróżować na trasie Zielona Góra – Nowa Sól, w zmodernizowanym składzie EN57ALd-2224.

Zmiany w infrastrukturze

Doczekamy się także zmian w infrastrukturze kolejkowej. Blisko 170 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, zostanie przeznaczone na następujące projekty:

– modernizację linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk – II etap". Szacunkowa wartość projektu 69,8 mln zł,

– rewitalizację linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski. Szacunkowa wartość projektu 100 mln zł.

Prowadzone są także prace między Zieloną Górą, a Niedoradzem w kierunku Nowej Soli.

– Kolejna fala remontów czeka nas na wiosnę. W efekcie podróże będą szybsze, a co za tym idzie skrócą się czasy przejazdu – powiedział Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych. Województwo Lubuskie dofinansuje także kolejowe przewozy pasażerskie. Lubuski oddział Przewozów Regionalnych otrzyma 45,5 mln zł na realizację zadania. Na podstawie zbieranych danych i opinii podróżujących wprowadzane są zmiany, a już niedługo podróże staną się szybsze i wygodniejsze.Sprawdź też:
Lubuskie
tabor
szt

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.