TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubuskie kupi spalinowe pociągi
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2018 15:53:38
Lubuskie kupi spalinowe pociągi (foto: UMWL)

Plany województwa lubuskiego na 2018 rok brzmią obiecująco. Tabor kolejowy w regionie ma powiększyć się. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnych pociągów.

Plany województwa lubuskiego na 2018 rok brzmią obiecująco. Tabor kolejowy w regionie ma powiększyć się. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na dostawę kolejnych pociągów.

Nowe lub też zmodernizowane pociągi pojawią się na torach w 2019 roku. Dwa trójczłonowe zespoły trakcyjne z napędem spalinowym będą obsługiwały połączenie na linii Kostrzyn – Krzyż. Szacunkowa wartość inwestycji to 41,4 mln zł. Na lubuskie tory zawitają także dwa pojazdy obsługujące połączenia transgraniczne. Te również powinny zostać dostarczone w 2019 r. Od kilku dni Lubuszanie mogą podróżować na trasie Zielona Góra – Nowa Sól, w zmodernizowanym składzie EN57ALd-2224.

Zmiany w infrastrukturze

Doczekamy się także zmian w infrastrukturze kolejkowej. Blisko 170 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, zostanie przeznaczone na następujące projekty:

– modernizację linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk – II etap". Szacunkowa wartość projektu 69,8 mln zł,

– rewitalizację linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski. Szacunkowa wartość projektu 100 mln zł.

Prowadzone są także prace między Zieloną Górą, a Niedoradzem w kierunku Nowej Soli.

– Kolejna fala remontów czeka nas na wiosnę. W efekcie podróże będą szybsze, a co za tym idzie skrócą się czasy przejazdu – powiedział Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych. Województwo Lubuskie dofinansuje także kolejowe przewozy pasażerskie. Lubuski oddział Przewozów Regionalnych otrzyma 45,5 mln zł na realizację zadania. Na podstawie zbieranych danych i opinii podróżujących wprowadzane są zmiany, a już niedługo podróże staną się szybsze i wygodniejsze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
tabor
szt
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.