TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubelskie nie nalicza kar Przewozom Regionalnym za nierealizowanie usług
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.09.2019 12:54:09
Lubelskie nie nalicza kar Przewozom Regionalnym za nierealizowanie usług

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o olbrzymich karach, jakie województwo lubuskie naliczyło Przewozom Regionalnym za nierealizowanie bądź niewłaściwe realizowanie usług publicznego transportu zbiorowego.

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o olbrzymich karach, jakie województwo lubuskie naliczyło Przewozom Regionalnym za nierealizowanie bądź niewłaściwe realizowanie usług publicznego transportu zbiorowego.

Zupełnie odmienny model współpracy z tym samym przewoźnikiem przyjęło województwo lubelskie, mimo że nie jest żadną tajemnicą, iż także w tym regionie usługa świadczona przez Przewozy Regionalne nie stoi na najwyższym poziomie. Składy, zwłaszcza spalinowe, stoją, kursy nie są realizowane a mimo to reakcji samorządu brak. W ostatnich 5 latach Urząd Marszałkowski nie naliczał operatorowi Przewozy Regionalne kar za nierealizowanie lub niewłaściwe realizowanie usług publicznego transportu zbiorowego – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Postawa tak jest zadziwiająca, wszakże to Marszałkowi, jako organizatorowi przewozów, powinno zależeć na tym, żeby zapewnić jak najlepszą usługę dla pasażerów. Brak jakiejkolwiek reakcji, i dyscyplinowania – czego pełną świadomość mają w województwie lubuskim – daje obraz kolejowego marazmu w województwie lubelskim. Jest tym samym przyzwolenie na to, że pociągi jeżdżą wtedy kiedy chce tego operator, nie organizator. Ten pierwszy pozostaje bezkarny, ten drugi bierny. Nie jest to na pewno wzorcowy model organizowania przewozów.

Do tematu będziemy wracać, po podjęciu próby wyjaśnienia powodów takiego zachowania Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubelskie
Przewozy Regionalne
 • Marian Gosik – 09.09.2019

  No to niech im rosną długi. 👌

 • Piotr Figiel – 09.09.2019

  A możecie się spytać czy Podlaskie nauczyło kary za zastępowanie pociągów autobusami?

 • Michał Paweł Łukasz – 09.09.2019

  Brawo dobra zmiana, ręka rękę myję? Tracą jak zawsze pasażerowie, ludzie płacący za wszystko podatki i brak odpowiedzialności. Brawo!

 • Anh Minh Nguyen – 09.09.2019

  Ten Marszałek to chyba pijany hest lub szynobusem nie jezdzi i nie widzi co się dzieje i dodatku płaci operatorowi który zamiast świadczyć usługę to go nie realizuje i mają to gdzieś

 • Paweł Obelnicki – 09.09.2019

  Nie tylko lubelskie nie nalicza kar ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.