TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT i PKP Intercity powinny współpracować
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.09.2017 18:19:40 2 komentarze
LOT i PKP Intercity powinny współpracować

Polskie Linie Lotnicze LOT powinny rozpocząć współpracę z PKP Intercity - poinformował w piątek dziennikarzy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Polskie Linie Lotnicze LOT powinny rozpocząć współpracę z PKP Intercity - poinformował w piątek dziennikarzy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

"Jestem przekonany, w takim duchu (...) moi pracownicy rozmawiają z szefami PKP Intercity czy też LOT-u, że dobrze ułożona współpraca to niewątpliwie efekt synergii, to rozwiązania korzystne przede wszystkim dla klienta, dla podróżnika, dla tego, kto korzysta z LOT-u, dla tego, kto korzysta z linii lotniczych czy z oferty PKP Intercity" - powiedział Adamczyk.

"Są absolutnie powody, aby taką współpracę realizować. To są podmioty, których celem jest osiągnięcie zysku, ale z drugiej strony organizują transport publiczny, transport lotniczy, czy transport międzyregionalny. Tutaj czynią służebną rolę wobec państwa" - dodał.

Minister zapytany jak miałaby wyglądać współpraca pomiędzy tymi przewoźnikami powiedział, że "tam gdzie to jest możliwe powinny wchodzić w interakcje".

Adamczyk odpowiadając na pytanie, czy rozmowy o współpracy są zaawansowane stwierdził: "Tak mniemam i tego przede wszystkim oczekuję od PKP Intercity, bo przypomnę, że Polskie Linie Lotnicze LOT nadzorowane są przez resort infrastruktury. Ale nie ma polski resortowej, jest polski interes narodowy i interes podróżnego i on zwycięży".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
LOT
  • kolejFAN – 24.09.2017

    Chore pisiorskie pierdy.Żyg!!! Moze od razu niech wspolpracuja z Emirates. :D

  • Mikey – 25.09.2017

    Na czym niby ma polegać ta współpraca? Bo w słowach ministra zero jest konkretów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.