TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT będzie konkurował z PKP Intercity na trasie do Olsztyna
PAP InfoRail - Opublikowano: 14.06.2016 11:22:38 4 komentarze
LOT będzie konkurował z PKP Intercity na trasie do Olsztyna

Dopiero co PKP Intercity wyszły obronną ręką ze starcia z PolskimBusem a już szykuje się kolejne. Tym razem z LOT-em. Chodzi mianowicie o trasę Warszawa ? Olsztyn.

Dopiero co PKP Intercity wyszły obronną ręką ze starcia z PolskimBusem a już szykuje się kolejne. Tym razem z LOT-em. Chodzi mianowicie o trasę Warszawa ? Olsztyn.

Od 2 lipca z lotniska Chopina w Warszawie zostaną uruchomione połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa - przesiadkowa dla mieszkańców Mazur i ułatwiająca wypoczynek nad jeziorami mieszkańcom stolicy.

Prezes lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Leszek Krawczyk poinformował we wtorek PAP, że linia sezonowa z lotniska Chopina będzie obsługiwana od 2 lipca do 1 października.

"Chcemy, żeby warszawiacy mieli ułatwione dotarcie na weekendowe wypady na Mazury, a mieszkańcy regionu łatwiejszy dostęp do portu w Warszawie, skąd często latają np. na wakacje" - powiedział PAP Krawczyk.

Połączenia na tej trasie będzie realizował trzy razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek, sobota) LOT samolotem 78-miejscowym - Bombardier Q400. Cena biletu w obie strony to 199 zł (bilet PKP z Warszawy do Olsztyna kosztuje ok. 40 zł, autobusowe połączenie - ok. 20 zł w jedną stronę - PAP). Czy to wystarczy, aby zagrozić pozycji PKP Intercity. Przewoźnik kolejowy wprowadził niedawno nowe składy na trasie do Olsztyna. To pozwoliło na skuteczną walkę o pasażera z PolskimBusem. Czerwone autobusy całkiem zniknęły z tej trasy. Teraz szykuje się kolejne, tym razem wakacyjne starcie z LOT-em.

Przypomnijmy, że z lotniska w Szymanach, które działa od kilku miesięcy, loty krajowe realizowane są do Krakowa i Wrocławia. W piątek z Szyman odleci pierwszy samolot do Monachium, a w sobotę - do Londynu.

Regionalny port w Szymanach działa od 20 stycznia. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa. Rozbudowa dawnego powojskowego lotniska kosztowała ponad 204 mln zł i w 76 proc. została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Wybudowano terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
LOT
Olsztyn
 • www – 14.06.2016

  Z tymi cenami to LOT tak na poważnie chce rywalizować z koleją i autobusami? A co z kosztem dojazdu na/z lotnisk? Czas dojazdów i przelotów będzie w najlepszym wypadku podobny do innych środków komunikacji.

 • fromex – 15.06.2016

  Oferta dla względnie młodych i zamożnych (jak na Polskę) singli. Ciekawe, ile rodzin stać na takie "weekendowe wypady na Mazury", nawet z uwzględnieniem 500+. Niestety nadal taniej jest samochodem (a to nie jest już jakieś nie wiadomo jak kosztowne dobro), tylko ta dziadowska "siódemka", która nie_wiadomo_kiedy stanie się "eSką", psuje zabawę. Ale i tak w trzy godziny się dojedzie bez łamania przepisów. I właśnie czas dojazdu na lotnisko to kolejny kamyczek do oferty.Nie, jeśli ktoś już ma samochód i rodzinę, to za ChRL się nie przesiądzie. I co weekend na wylotówkach ze stolicy to widzę :>

 • rodeif – 15.06.2016

  Te loty to chyba tylko dla zachodnich turystów lecacych z przesiadka na Mazury.Na pewno nie dla podrozujacych dla Olsztyna (lot plus dojazd z Szyman do Olsztyna zajmie dluzej niz przejazd pociagiem) ani dla mieszkancow regionu (autobusem szybciej i taniej)

 • Allensteiner – 15.06.2016

  A kiedy powstanie linia tramwajowa z centrum Olsztyna na lotnisko w Szymanach. Jaki takt w szczycie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!