TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LOT będzie konkurował z PKP Intercity na trasie do Olsztyna
PAP InfoRail - Opublikowano: 14.06.2016 11:22:38 4 komentarze
LOT będzie konkurował z PKP Intercity na trasie do Olsztyna

Dopiero co PKP Intercity wyszły obronną ręką ze starcia z PolskimBusem a już szykuje się kolejne. Tym razem z LOT-em. Chodzi mianowicie o trasę Warszawa ? Olsztyn.

Dopiero co PKP Intercity wyszły obronną ręką ze starcia z PolskimBusem a już szykuje się kolejne. Tym razem z LOT-em. Chodzi mianowicie o trasę Warszawa ? Olsztyn.

Od 2 lipca z lotniska Chopina w Warszawie zostaną uruchomione połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa - przesiadkowa dla mieszkańców Mazur i ułatwiająca wypoczynek nad jeziorami mieszkańcom stolicy.

Prezes lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Leszek Krawczyk poinformował we wtorek PAP, że linia sezonowa z lotniska Chopina będzie obsługiwana od 2 lipca do 1 października.

"Chcemy, żeby warszawiacy mieli ułatwione dotarcie na weekendowe wypady na Mazury, a mieszkańcy regionu łatwiejszy dostęp do portu w Warszawie, skąd często latają np. na wakacje" - powiedział PAP Krawczyk.

Połączenia na tej trasie będzie realizował trzy razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek, sobota) LOT samolotem 78-miejscowym - Bombardier Q400. Cena biletu w obie strony to 199 zł (bilet PKP z Warszawy do Olsztyna kosztuje ok. 40 zł, autobusowe połączenie - ok. 20 zł w jedną stronę - PAP). Czy to wystarczy, aby zagrozić pozycji PKP Intercity. Przewoźnik kolejowy wprowadził niedawno nowe składy na trasie do Olsztyna. To pozwoliło na skuteczną walkę o pasażera z PolskimBusem. Czerwone autobusy całkiem zniknęły z tej trasy. Teraz szykuje się kolejne, tym razem wakacyjne starcie z LOT-em.

Przypomnijmy, że z lotniska w Szymanach, które działa od kilku miesięcy, loty krajowe realizowane są do Krakowa i Wrocławia. W piątek z Szyman odleci pierwszy samolot do Monachium, a w sobotę - do Londynu.

Regionalny port w Szymanach działa od 20 stycznia. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa. Rozbudowa dawnego powojskowego lotniska kosztowała ponad 204 mln zł i w 76 proc. została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Wybudowano terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
LOT
Olsztyn
 • www – 14.06.2016

  Z tymi cenami to LOT tak na poważnie chce rywalizować z koleją i autobusami? A co z kosztem dojazdu na/z lotnisk? Czas dojazdów i przelotów będzie w najlepszym wypadku podobny do innych środków komunikacji.

 • fromex – 15.06.2016

  Oferta dla względnie młodych i zamożnych (jak na Polskę) singli. Ciekawe, ile rodzin stać na takie "weekendowe wypady na Mazury", nawet z uwzględnieniem 500+. Niestety nadal taniej jest samochodem (a to nie jest już jakieś nie wiadomo jak kosztowne dobro), tylko ta dziadowska "siódemka", która nie_wiadomo_kiedy stanie się "eSką", psuje zabawę. Ale i tak w trzy godziny się dojedzie bez łamania przepisów. I właśnie czas dojazdu na lotnisko to kolejny kamyczek do oferty.Nie, jeśli ktoś już ma samochód i rodzinę, to za ChRL się nie przesiądzie. I co weekend na wylotówkach ze stolicy to widzę :>

 • rodeif – 15.06.2016

  Te loty to chyba tylko dla zachodnich turystów lecacych z przesiadka na Mazury.Na pewno nie dla podrozujacych dla Olsztyna (lot plus dojazd z Szyman do Olsztyna zajmie dluzej niz przejazd pociagiem) ani dla mieszkancow regionu (autobusem szybciej i taniej)

 • Allensteiner – 15.06.2016

  A kiedy powstanie linia tramwajowa z centrum Olsztyna na lotnisko w Szymanach. Jaki takt w szczycie ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.