TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lokomotywy Stadlera pojadą do Tajwanu. Pierwsze zamówienie z Azji
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2019 10:45:20
Lokomotywy Stadlera pojadą do Tajwanu. Pierwsze zamówienie z Azji (wiz. Stadler)

Koleje Tajwanu (TRA) wybrały ofertę Stadlera, o wartości 165 mln EUR, na dostawę 34 lokomotyw spalinowych. Przetarg jest częścią większego programu odnowy floty.

Koleje Tajwanu (TRA) wybrały ofertę Stadlera, o wartości 165 mln EUR, na dostawę 34 lokomotyw spalinowych. Przetarg jest częścią większego programu odnowy floty.

Lokomotywy o rozstawie 1067 mm będą przeznaczone zarówno do transportu pasażerskiego, jak i towarowego. Sześcioosiowe maszyny o mocy 2 MW będą napędzane silnikiem wysokoprężnym Cummins a ich początkowa siła pociągowa wyniesie do 430 kN. Maksymalna prędkość to 120 km/h. Lokomotywy mogą kursować w trakcji ukrotnionej.

Lokomotywy są specjalnie zaprojektowane dla klimatu tropikalnego i subtropikalnego na Tajwanie, gdzie wilgotność może osiągnąć 100% przy temperaturach do 45 ° C.

Jesteśmy dumni, że możemy po raz pierwszy dostarczyć duże serie taboru do Azji - mówi dyrektor generalny Stadler, Thomas Ahlburg. Lokomotywy będą wykorzystywane w wymagających warunkach klimatycznych, znanych nam z górskich terenów Szwajcarii – dodaje.

Stadler potwierdził w listopadzie 2018 r., że planuje wejść na tajwański rynek, składając oferty w trzech przetargach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
lokomotywa
Tajwan
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.