TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lokomotywa plus bohun zimowym ratunkiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.03.2018 10:31:18 2 komentarze
Lokomotywa plus bohun zimowym ratunkiem

Pomorskie szynobusy mają zimowe problemy. Odczuwają je zarówno Przewozy Regionalne, jak i operator Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – PKP SKM.

Pomorskie szynobusy mają zimowe problemy. Odczuwają je zarówno Przewozy Regionalne, jak i operator Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – PKP SKM.

O ile pierwszy z przewoźników ma alternatywę, o tyle drugi z nich już nie. Przewozy Regionalne uruchamiają składy wagonowe, zestawione z lokomotywy SU42 i wagonów. Wczoraj i dziś pasażerowie na mogli skorzystać z piętrowego wagonu, popularnie nazywanego Bohunem.

Tyle szczęścia nie ma natomiast PKP SKM, która nie dysponuje taborem, mogącym obsługiwać zaszynobusy. W efekcie skutkuje to opóźnieniami czy nawet odwołaniami pociągów. Wszystko przez awarie szynobusów. PKP SKM do realizacji rozkładu jazdy potrzebuje 11 składów. Łącznie spalinowych jednostek ma 13. Zdarzały się sytuacje, że z ruchu wyłączone były 4 pociągi, co siłą rzeczy wpływało na realizację rozkładu jazdy.

Awarie taboru na linii PKM to nie tegoroczna nowość. W przeszłości PKP SKM pożyczała tabor od innych przewoźników – Arrivy czy Przewozów Regionalnych. Teraz taka możliwość jest ponownie rozważana. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego prowadzi rozmowy z przewoźnikami na temat pozyskania dodatkowego taboru.

Tymczasem gwarancja na pojazdy dostarczone przez PESĘ skończyła się z końcem 2017 roku. Teraz wszystkie naprawy musi realizować PKP SKM. Tyle, że spółka nie podpisała umowy na naprawy pogwarancyjne. Każde prace są zatem wykonywane przez firmę, która przedstawi najkorzystniejszą ofertę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
Przewozy Regionalne
PKM
szynobus
  • Juzio – 02.03.2018

    Co to za bełkot? Portal branżowy?!! Bohun?! zaszynobus?! Fachowo piszecie czy prozę?

  • mechanik – 03.03.2018

    Szanujecie Bohuny, a nie tylko kolejne pod palnik. W innych krajach jakoś jeżdżą aż miło, po niewielkiej modyfikacji mają też i V=140.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !