TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lokomotywa DB zastąpi Husarza
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.05.2019 08:54:44
Lokomotywa DB zastąpi Husarza

Od czerwca br. jeden z pociągów relacji Warszawa – Berlin będzie obsługiwany przez niemiecką lokomotywę, która zastąpi Husarza.

Od czerwca br. jeden z pociągów relacji Warszawa – Berlin będzie obsługiwany przez niemiecką lokomotywę, która zastąpi Husarza.

W wyniku uzgodnień pomiędzy PKP Intercity a DB Fernverkehr niemiecki przewoźnik wypożyczy jedną lokomotywę Siemens Vectron i przeznaczy ją do obsługi pociągu EC 40/41, uruchamianego na podstawie umowy międzynarodowej. Działanie to służy realizacji połączeń Warszawa – Berlin – Warszawa – poinformowała Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Lokomotywa Siemens Vectron po raz pierwszy zostanie skierowana do obsługi połączenia EC 40 relacji Warszawa – Berlin w niedzielę 9 czerwca br. Od 10 czerwca br. lokomotywa będzie obsługiwała regularnie pociągi EC 41/40 do końca rozkładu jazdy 2018/2019, tzn. do 14 grudnia 2019 – dodała przedstawicielka przewoźnika.

Nie jest to pierwsze wypożyczenie tego typu lokomotywy. Vectrony już w latach ubiegłych prowadziły ówczesne pociągi BWE, a także składy przewoźnika m.in. na trasach Warszawa – Kraków. Teraz po raz kolejny taka maszyna pojawia się we flocie PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.