TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódzkie: Policja zatrzymała złodziei trakcji kolejowej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2018 12:22:36
zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wieruszowa (Łódzkie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców woj. śląskiego, którzy zajmowali się kradzieżami trakcji kolejowej. Za okradanie i dewastację infrastruktury kolejowej grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wieruszowa (Łódzkie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców woj. śląskiego, którzy zajmowali się kradzieżami trakcji kolejowej. Za okradanie i dewastację infrastruktury kolejowej grozi do 8 lat więzienia.

Wieruszowscy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei od kilku miesięcy starali się przeciwdziałać uszkodzeniom infrastruktury kolejowej na terenie regionu łódzkiego. Według rzecznik łódzkiej KWP Joanny Kąckiej, dobra znajomość środowiska przestępczego i topografii terenu pomogła im, gdy około północy z czwartku na piątek namierzyli podejrzany samochód dostawczy parkujący w lesie przy torach w miejscowości Przywory.

Gdy dostawczy lublin odjeżdżał z wygaszonymi światłami, policjanci zatrzymali go do kontroli. Pojazdem podróżowało dwóch mieszkańców województwa śląskiego w wieku 27 i 55 lat. Przy mężczyznach oraz w samochodzie znaleziono znaczną ilość przedmiotów mogących służyć do kradzieży elementów trakcji elektrycznej, a także 210 metrów miedzianego drutu jezdnego oraz 210 metrów linii nośnej stanowiących elementy sieci trakcyjnej, które tej nocy zostały skradzione.

Wartość odzyskanych elementów linii oszacowano wstępnie na co najmniej 20 tys. zł. W trakcie śledztwa policja ustaliła, że zatrzymani mężczyźni popełnili podobny czyn w październiku ubiegłego roku w miejscowości Stępna w gm. Czastary; skradli tam 1,1 tys. metrów miedzianego drutu i linii sieci trakcyjnej wraz z wysięgnikami. Straty związane z tą kradzieżą PKP oszacowały na ponad 870 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży elementów sieci trakcyjnej oraz zakłócenia działania linii kolejowej, za co grozi do 8 lat więzienia. Jeszcze wyższa kara - do 12 lat więzienia - grozi 55-latkowi, który był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Wobec 27-letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 55-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Okoliczności kradzieży infrastruktury kolejowej wyjaśniają - pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu - policjanci z wieluńskiej KP. Śledczy uważają, że sprawa jest rozwojowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzkie
sieć trakcyjna
Policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.