TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź Fabryczna ma być przelotowa, jest wykonawca tunelu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 20.09.2017 00:00:36 3 komentarze
Łódź Fabryczna ma być przelotowa, jest wykonawca tunelu

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały w przetargu ofertę na budowę tunelu średnicowego w Łodzi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku, a jej wartość to 1,59 mld zł brutto.

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały w przetargu ofertę na budowę tunelu średnicowego w Łodzi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku, a jej wartość to 1,59 mld zł brutto.

Jak informują PLK, tunel otworzy dworzec Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się dworcem przelotowym.

Pociągi z północy na południe i ze wschodu na zachód będą mogły przejeżdżać przez ścisłe centrum miasta nie tylko w relacjach regionalnych, ale i dalekobieżnych. Budowa tunelu wpłynie także na poprawę dostępu mieszkańców do transportu kolejowego.

Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum Energopolu Szczecin i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów. Jej wartość to 1,59 mld zł brutto. Wykonawca będzie miał 48 miesięcy na realizację zamówienia i udzieli na swoje prace 72 miesięcy gwarancji.

Polskie Linie Kolejowe planują podpisanie umowy na budowę tunelu w czwartym kwartale tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łódź
Łódź Fabryczna
tunel
  • www – 20.09.2017

    Na razie to Fabryczna jest za duża. Czy w przyszłości będzie wykorzystana w pełni? Jeżeli wypali pomysł CPK obstawiam, że nie. Na razie inwestycje w Łodzi to worek bez dna. A do Łodzi nadal jeździ tak mało pociągów. Z czego to wynika? Za mały jest popyt?

  • Misiek Krk – 20.09.2017

    Za część tej kasy wyremontować odcinek Widzew - Żabieniec przez Olechów i Kaliską a nie topić kolejne pieniądze w megalomańskim dworcu bez perspektyw.

  • G.kolejarz – 21.09.2017

    Chyba dobry pomysł. Dworzec przelotowy to najlepsze rozwiązanie na chłopski rozum.Wtedy pojedzie tam więcej pociągów. Choćby niektóre dalekobieżnie mogą jechać przez Łódź.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.