TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Litewska PESA już na trasie
InfoRail - Opublikowano: 13.06.2016 09:02:39 5 komentarzy
Litewska PESA już na trasie (foto: Lietuvos geležinkeliai)

Pierwsza z siedmiu zamówionych przez Koleje Litewskie spalinowych jednostek 730ML rozpoczęła liniowe jazdy z pasażerami. 9 czerwca skład wyjechał na liczącą 376 km trasę Wilno ? Kłajpeda.

Pierwsza z siedmiu zamówionych przez Koleje Litewskie spalinowych jednostek 730ML rozpoczęła liniowe jazdy z pasażerami. 9 czerwca skład wyjechał na liczącą 376 km trasę Wilno ? Kłajpeda.

730ML to trzyczłonowa jednostka spalinowa, klimatyzowana, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażona w ergonomiczne fotele. Z WiFi.

Jej prędkość maksymalna to 140 km/h. Na swój pokład zabiera 150 pasażerów, z czego 15 na miejscach w pierwszej klasie.

Docelowo składy, wyprodukowane w Bydgoszczy będzie można połączyć ze sobą, tak, aby zwiększyć możliwości przewozowe na trasie Wilno ? Kłajpeda. Pociągi zestawione z dwóch jednostek mają kursować zwłaszcza w weekendy. Na razie na trasie jest pierwsza z nich. Komplet składów ma być na Litwie do jesieni. Jak poinformował nas Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY, dwie inne jednostki z siedmiu zamówionych także są już na Litwie po przekazaniu klientowi. Następne będą dostarczane w kolejnych miesiącach ? po jednym w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu br. - dodał.

Na trasie z Wilna do Kłajpedy 730ML będą sukcesywnie zastępowały ciężkie składy wagonowe. Wyprodukowane w Polsce jednostki są bardziej ekologiczne, oszczędniejsze, a także przyjazne pasażerom.

Podobne pociągi ? PESA 730M ? zakupiły Koleje Białoruskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Litwa
Kłajpeda
Wilno
730ML
 • komes – 13.06.2016

  Kawał porządnego SZT, niech dobrze Litwinom służy.

 • bun – 13.06.2016

  Co oni mają perony równo z główką szyny?

 • kolejFAN – 14.06.2016

  masakrycznie niskie perony - a te drzwi dziwnie nisko.

 • Brylant – 14.06.2016

  Newag podobno ma zakontraktowany pierwszy pociąg na Litwie w 2098 roku.

 • IC Żeligowski – 15.06.2016

  Za porządny dla Żmudzi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.