TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lipcowe zmiany w Małopolsce. Pociągi PKP Intercity do Zakopanego przez Żywiec
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.06.2020 18:45:53
Lipcowe zmiany w Małopolsce. Pociągi PKP Intercity do Zakopanego przez Żywiec (mat. pras.)

W lipcu 2020 roku PKP Polskie Linie Kolejowe będą prowadziły prace na trasie Wadowice – Andrychów.

W lipcu 2020 roku PKP Polskie Linie Kolejowe będą prowadziły prace na trasie Wadowice – Andrychów.

Dzięki nim mieszkańcy Wadowic zyskają lepszą dostępność do kolei dzięki nowemu przystankowi w rejonie osiedla Podhalanin. Do potrzeb podróżnych przygotowana będzie stacja Andrychów i przystanki w Choczni, Choczni Górnej oraz w Inwałdzie. Odnowione perony ułatwią pasażerom dostęp do pociągów. Będą nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne.

Dalej spółka podała, że sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże z Małopolski na Podbeskidzie zapewni m.in. budowa mijanki w Barwałdzie Średnim. Takie rozwiązanie zwiększy się przepustowość trasy. Przewoźnicy będą mogli uruchomić dodatkowe pociągi. Przebudowany będzie tor i sieć trakcyjna. Prace na 40 przejazdach zwiększą bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

Prace, ważne nie tylko dla kolejowej komunikacji regionalnej, realizowane są w ramach projektu : "Rewitalizacja linii kolejowej nr 117 odcinek Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice - granica województwa" (Etap I).

W lipcu prace i zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od 1 lipca zakres prac na jednotorowej trasie wymaga zastępczej komunikacji autobusowej. Rozkład jazdy ustalono z przewoźnikami. Między Wadowicami a Andrychowem wykonawca zdemontuje sieć trakcyjną i tory. Kolejne prace obejmą obiekty inżynieryjne.

Za pociągi Przewozów Regionalnych przygotowano zastępczą komunikację autobusową na trasie Kraków Płaszów – Bielsko Biała.

Pociągi PKP Intercity, m.in. ze Szczecina, Bydgoszczy, Katowic do Zakopanego, pojadą zmienioną trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką. Szczegóły dostępne są na plakatach, na stronie portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników.

PKP PLK podają, że projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Wadowice
Andrychów
Zakopane
remont
tor
tory
infrastruktura