TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linki dla DB na końcowym etapie badań. W Austrii
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.06.2017 07:56:50 7 komentarzy
Linki dla DB na końcowym etapie badań. W Austrii (foto: PESA)

PESA poinformowała, że obecnie realizuje jeden z ostatnich etapów badań spalinowych pojazdów LINK produkowanych dla DB.

PESA poinformowała, że obecnie realizuje jeden z ostatnich etapów badań spalinowych pojazdów LINK produkowanych dla DB.

Jazdy testowe odbywają się w okolicach Innsbrucka, Salzburga oraz Wiednia. Badania prowadzi certyfikowana jednostka badawcza TÜV SÜD Rail GmbH z Halle i odbywają się one na referencyjnych (wskazanych przez normy) odcinkach sieci kolejowej austriackiej (ÖBB Netz).

Na testy wyjechały dwa pojazdy dwuczłonowy BR632 i trójczłonowy BR633. Podczas badań sprawdzana jest stabilność pojazdów przy dużych prędkościach (prędkość konstrukcyjna LINK-ów dla DB to 154 km/h) oraz zachowanie pojazdów na wąskich łukach. Testy odbywają się także w trakcji wielokrotnej.

Proces homologacji pojazdów produkowanych przez PESĘ dla Deutsche Bahn zakończy się w lutym 2018, a pierwsze dostawy zgodnie z nowym harmonogramem zaplanowano na kwiecień 2018.

Przypomnijmy, że niemiecki przewoźnik podpisał z PESĄ umowę ramową na dostawę 420 pojazdów spalinowych typu LINK dla DB Regio. Jej wartość to ok. 1 mld 200 mln Euro. Bydgoska firma dostarczyła już pierwszych siedem LINK-ów innego typu dla prywatnego przewoźnika NEB. Pojazdy te wożą pasażerów w Brandenburgii obsługują m.in. linię Berlin - Kostrzyn. LINK-i z PESY to pierwsze wyprodukowane w Polsce pociągi spalinowe dopuszczone do ruchu na terenie Niemiec.Sprawdź też:
PESA
DB
Link
 • Elektronik – 16.06.2017

  Pomyślnych testów

 • okl – 16.06.2017

  Powodzenia! :) Przeszli "ścieżkę zdrowia" ale przetarli szlak!

 • kowal – 16.06.2017

  Dwuczłon testowany razem z trójczłonem to dobrze wróży, może się uda zdobyć homologacje dla obu naraz.

 • Yy – 16.06.2017

  W końcowych testach to on byl juz w 2014.. .

 • kolejFAN – 17.06.2017

  bravo pesa! powodzenia dla najlepszego polskiego producenta.

 • LM – 17.06.2017

  Daj Boże, żeby szybko zdobyli papiery!

 • dts – 20.06.2017

  należy się im, bo za swoje już dostają- oby nauka nie poszła w las

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.