TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Liniowy koniec Bip
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2018 10:09:27
Liniowy koniec Bip

Od wczoraj, 24 czerwca 2018 roku, Bipy nie mogą pojawiać się na szlakach. W niedzielę wygasło świadectwo sprawności technicznej ostatniego czynnego dotychczas zestawu wagonów Bhp.

Od wczoraj, 24 czerwca 2018 roku, Bipy nie mogą pojawiać się na szlakach. W niedzielę wygasło świadectwo sprawności technicznej ostatniego czynnego dotychczas zestawu wagonów Bhp.

Jednostki te przechodzą powoli do historii, po 59 latach kursowania na polskich szlakach kolejowych. Ostatni czynny wagon Bhp, o numerach 515-518 liczył 45 lat. Jak podaje Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, Polska była ostatnim krajem, w którym wagony te były eksploatowane liniowo. Pożegnalny liniowy kurs wykonały 17 czerwca 2018 roku, w składzie pociągu "Tur" relacji Chojnice – Hel – Chojnice. Dalsza eksploatacja wagonów będzie możliwa po przeprowadzeniu naprawy poziomu P5.

Dobra informacja jest taka, że dwa zestawy zostały wpisane do rejestru zabytków. Pisaliśmy o tym w InfoRail.pl. Jest zatem realna szansa, że nie zostaną zezłomowane, ale nadal będą służyć pasażerom, być może już jako wagony historyczne. Jeden z nich został wyprodukowany w 1973 roku, drugi zaś w 1977 roku, w fabryce VEB Waggonbau. Oba są obecnie własnością Pomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, zaś ich miejscem stacjonowania są Chojnice.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bhp
wagon
Przewozy Regionalne
zabytek
  • Paweł Ziemian – 25.06.2018

    teraz pewnie skończą jak SN61 z Kościerzyny

  • Kacper Kinel – 25.06.2018

    Ciekawe co będzie jeździć na "TURze" z Chojnic do Helu jeździć

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.