TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linia obwodowa pół roku po otwarciu. Roślinki i niedziałające zegary
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2019 12:27:50
Linia obwodowa pół roku po otwarciu. Roślinki i niedziałające zegary

Nieco ponad pół roku po otwarciu przystanki na linii obwodowej nie wyglądają dobrze.

Nieco ponad pół roku po otwarciu przystanki na linii obwodowej nie wyglądają dobrze.

To, co rzuca się w oczy to roślinki, które wraz z nadejściem wiosny zaczęły wschodzić w szczelinach między płytami peronowymi. Wandalom udało się też potłuc szybę przy ławkach. Nie lepiej prezentują się też niedziałające zegary. I wreszcie system informacji pasażerskiej, który żyje swoim zżyciem i pokazuje na jednym wyświetlaczu taki, a na kolejnym zupełnie inny pociąg. Co prawda od samego uruchomienia nowych przystanków widniej komunikat test systemu, ale usprawiedliwienie to raczej słabe. Z drugiej strony ile mogą trwać testy systemu?

Przypomnijmy, że otwarcie linii obwodowej zbiegło się w czasie z wyborami samorządowymi. Dość spektakularny występ na jednym z przystanków zaliczył też jeden z kandydat na prezydenta Warszawy, nie warto jednak w tym miejscu już do tego wracać.

Warto również przypomnieć, że to nie koniec prac na linii obwodowej. PKP PLK ruszyły z budową nowego przystanku Warszawa Powązki.

Wartość przebudowy linii obwodowej to 196 mln zł. Sporo. Można było pokusić się chociaż o takie zabezpieczenie peronów, żeby roślinki nie wyrastały… Wykonawcą prac na linii obwodowej była firma Budimex. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
peron
Warszawa
linia obwodowa