TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linia nr 91 do granicy (może) będzie remontowana
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2019 13:02:03
Linia nr 91 do granicy (może) będzie remontowana (źródło: Wikipedia/Honza Groh, lic. CC BY-SA 3.0)

Linia kolejowa nr 91 Kraków Główny - Medyka na odcinku od Rzeszowa do granicy polsko-ukraińskiej być może będzie remontowana.

Linia kolejowa nr 91 Kraków Główny - Medyka na odcinku od Rzeszowa do granicy polsko-ukraińskiej być może będzie remontowana.

Jak podał wiceminister Andrzej Bittel jest to możliwe w przyszłej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, z zaznaczeniem, że plany inwestycyjne na przyszłą perspektywę nie są jeszcze zatwierdzone, z uwagi na brak ostatecznej decyzji po stronie Komisji Europejskiej co do wartości alokacji środków Funduszy UE przydzielonych na inwestycje kolejowe w Polsce. Niemniej jednak, dotychczasowy przebieg prowadzonych analiz w tej sprawie pozwala zakładać, że inwestycja ta może zostać objęta dofinansowaniem UE.

Bittel przypomniał, że od 2010 r. PKP PLK realizują wieloletnie zadanie finansowane ze środków krajowych pod nazwą: "Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy - Medyka i linii nr 92 Przemyśl – Medyka odcinek Rzeszów – granica państwa." W zakresie powyższej inwestycji realizowane są prace obejmujące m. in. infrastrukturę pasażerską, elementy infrastruktury kolejowej oraz obiekty inżynieryjne.

W 2019 r. realizowane będą roboty w stacji Radymno polegające na przebudowie peronu wyspowego wraz z wymianą oświetlenia i dostosowaniu dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianie nawierzchni torowej w torze nr 1 i 2 oraz remoncie kładki z dobudową wind. Do zrealizowania pozostały prace w stacji Munina, Żurawica i Hurko. Ich realizacja planowana jest na lata 2020 – 2021. Planowanym efektem ww. robót będzie podniesienie prędkości jazdy pociągów do 120 km/h oraz nacisków na oś wynoszących 221 k/N.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
linia kolejowa
Andrzej Bittel