TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linia nr 91 do granicy (może) będzie remontowana
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2019 13:02:03
Linia nr 91 do granicy (może) będzie remontowana (źródło: Wikipedia/Honza Groh, lic. CC BY-SA 3.0)

Linia kolejowa nr 91 Kraków Główny - Medyka na odcinku od Rzeszowa do granicy polsko-ukraińskiej być może będzie remontowana.

Linia kolejowa nr 91 Kraków Główny - Medyka na odcinku od Rzeszowa do granicy polsko-ukraińskiej być może będzie remontowana.

Jak podał wiceminister Andrzej Bittel jest to możliwe w przyszłej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, z zaznaczeniem, że plany inwestycyjne na przyszłą perspektywę nie są jeszcze zatwierdzone, z uwagi na brak ostatecznej decyzji po stronie Komisji Europejskiej co do wartości alokacji środków Funduszy UE przydzielonych na inwestycje kolejowe w Polsce. Niemniej jednak, dotychczasowy przebieg prowadzonych analiz w tej sprawie pozwala zakładać, że inwestycja ta może zostać objęta dofinansowaniem UE.

Bittel przypomniał, że od 2010 r. PKP PLK realizują wieloletnie zadanie finansowane ze środków krajowych pod nazwą: "Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy - Medyka i linii nr 92 Przemyśl – Medyka odcinek Rzeszów – granica państwa." W zakresie powyższej inwestycji realizowane są prace obejmujące m. in. infrastrukturę pasażerską, elementy infrastruktury kolejowej oraz obiekty inżynieryjne.

W 2019 r. realizowane będą roboty w stacji Radymno polegające na przebudowie peronu wyspowego wraz z wymianą oświetlenia i dostosowaniu dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianie nawierzchni torowej w torze nr 1 i 2 oraz remoncie kładki z dobudową wind. Do zrealizowania pozostały prace w stacji Munina, Żurawica i Hurko. Ich realizacja planowana jest na lata 2020 – 2021. Planowanym efektem ww. robót będzie podniesienie prędkości jazdy pociągów do 120 km/h oraz nacisków na oś wynoszących 221 k/N.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
linia kolejowa
Andrzej Bittel
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.