TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Limit 50% miejsc siedzących w pociągach PKP IC. Miejscówki nie są wiążące
inf. pras. - Opublikowano: 17.10.2020 09:45:53
Limit 50% miejsc siedzących w pociągach PKP IC. Miejscówki nie są wiążące

Co drugie miejsce w pociągach PKP Intercity.

Od soboty 17 października br. w pociągach PKP Intercity jednocześnie zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących.

Zmiana wprowadzona rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października br. służy temu, by pasażerowie mogli zajmować nie więcej niż co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp. Jednocześnie pasażerowie mogą zajmować dowolne miejsca w obrębie posiadanej klasy wagonu, bez względu na miejsce wskazane na zakupionym bilecie.

Zmiany dot. limitu miejsc w środkach transportu publicznego, wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października br., obejmują także wszystkie pociągi PKP Intercity. Od soboty 17 października br. będzie mogło być w nich zajętych jednocześnie co najwyżej 50 proc. miejsc siedzących. Obserwując zwiększone zainteresowanie połączeniami, przewoźnik będzie wzmacniał w miarę możliwości swoje pociągi dodatkowymi wagonami oraz dostosuje składy do bieżącego obłożenia w pociągach nie dopuszczając do przekroczenia limitu zajętości 50 proc. miejsc.

W trosce o bezpieczeństwo podróży, nadal konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też cały czas zastosowanie ma wprowadzona 4 czerwca br. obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży do 16 października br. włącznie, na przejazd 

17 października i później, mogą zwrócić bilet i otrzymać pełną należność, bez potrącenia odstępnego. Pasażerów, którzy kupią bilet 17 października i później będą obowiązywać standardowe zasady zwrotów, z potrąceniem odstępnego.

Od soboty 17 października br. pasażerowie mają możliwość zajmowania dowolnych miejsc 

w obrębie posiadanej klasy wagonu,bez względu na wskazane miejsce na zakupionym bilecie.Komunikaty na ten temat będą wygłaszane na pokładach pociągów przez drużyny konduktorskie.

Bezpiecznie z PKP Intercity

PKP Intercity cały czas funkcjonuje w reżimie sanitarnym, dążącym do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i pracownikom.

Maksymalnie bezpieczne korzystanie z pociągów zapewniają zaostrzone i restrykcyjnie przestrzegane, procedury związane z codzienną obsługą taboru. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Proces ten jest prowadzony na terenie całej Polski i wszystkich zakładów spółki, dzięki czemu każdy pociąg jest odpowiednio przygotowywany przed i po każdym kursie. Od marca do września 2020 wykonano ponad 225 tysięcy dezynfekcji - 175 567 dezynfekcji wagonów i 49 606 lokomotyw/członów sterowniczych EZT.

Na pokładach pociągów przewoźnika obowiązuje zakrywanie ust i nosa. W trosce o zdrowie 

i bezpieczeństwo – swoje oraz współpasażerów – drużyny konduktorskie w komunikatach wygłaszanych na pokładach pociągów oraz podczas kontroli biletów przypominają 

o konieczności wypełniania tego obowiązku przez pasażerów podczas trwania całej podróży.

Kierownicy pociągów i konduktorzy są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej 

i utrzymania higieny osobistej - maseczki i rękawiczki ochronne oraz żele do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.

Powzięcie szczególnych środków ostrożności, wprowadzenie nowych procedur wewnętrznych oraz zasad podróżowania pozwoliło na zapewnienie bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa w pociągach PKP Intercity. Do tej pory nie odnotowano przypadku, w którym zakażenie koronawirusem byłoby następstwem podróży pociągami PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity