TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Liczba połączeń z Warszawy do Terespola nie zmieniła się
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.01.2020 12:45:17
Liczba połączeń z Warszawy do Terespola nie zmieniła się

Połączenie z Warszawy do Terespola ostatnio stało się bardzo popularne. I to wcale nie za sprawą jakiegoś boomu ze strony podróżnych ale możliwego wejścia na tę trasę czeskiego przewoźnika LEO Express.

Połączenie z Warszawy do Terespola ostatnio stało się bardzo popularne. I to wcale nie za sprawą jakiegoś boomu ze strony podróżnych ale możliwego wejścia na tę trasę czeskiego przewoźnika LEO Express. Obecnie kurują tam pociągi PKP Intercity, a oferta przewoźnika w obecnym rozkładzie jazdy nieco zmieniła się, ale liczba pociągów została utrzymana.

Potwierdza to Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel, odpowiadając na interpelację Posłów Marcina Duszka oraz Sławomira Skwarka.

Rolę pociągu TLK Niemcewicz przejął pociąg międzynarodowy IC Batory relacji Brest Centralny – Budapest Nyugati – Brest Centralny. Pociąg ten przyjeżdża do Warszawy nieco wcześniej niż pociąg TLK Niemcewicz, tj. na godzinę 8.36, zapewniając dojazd do Warszawy osobom rozpoczynającym pracę później i wyjeżdża z Warszawy Zachodniej w kierunku Terespola o godz. 18:59, czyli o godzinę wcześniej niż pociąg TLK Niemcewicz, dla zapewnienia wcześniejszego dojazdu do Białej Podlaskiej i Terespola.

Dotychczasowy pociąg IC Starzyński został zastąpiony przez pociąg IC Mickiewicz relacji Warszawa Zachodnia – Brest Centralny – Warszawa Zachodnia z wcześniejszym odjazdem z Terespola o godz. 19:36 oraz wcześniejszym odjazdem z Warszawy Zachodniej – 13:01. Zmiana godzin kursowania podyktowana jest koniecznością skomunikowania w Brześciu z szybkim pociągiem IC kolei BCz relacji Brest Centralny – Mińsk, a także uwzględnia godziny kursowania pociągu po terytorium Białorusi oraz czas na przesiadkę na stacji Brest Centralny.

Ponadto dla pasażerów na trasie Warszawa - Terespol dostępne są również połączenia:

1) IC Skaryna Terespol godz. 15:12 – Warszawa Zachodnia godz. 18:04, Warszawa Zachodnia godz. 8:06 – Terespol godz. 11:00;

2) IC Starzyński Terespol godz. 5:20 – Warszawa Zachodnia godz. 7:54, Warszawa Zachodnia godz. 16:06 – Terespol godz. 18:44.

Z powyższego wynika, że liczba połączeń na odcinku Terespol – Warszawa Zachodnia pozostała bez zmian w porównaniu z rozkładem jazdy 2018/19. Ponadto ofertę połączeń na ciągu Łuków – Warszawa uzupełniają dwie pary połączeń relacji Lublin – Łuków – Warszawa Zachodnia przez Radzyń Podlaski.

Mniejsza liczba połączeń pomiędzy Łukowem a Warszawą spowodowana jest otwarciem linii kolejowej nr 7 i powrotem pociągów do Lublina na trasę podstawową. Pomimo tego pozostają na trasie przez Łuków – linią nr 30 dwa połączenia bezpośrednie rel. Lublin – Warszawa Zachodnia – Lublin – TLK Tuwim i TLK Inka.

Dostrzegając rosnącą liczbę podróżnych na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa, rozważa się w ramach aktualizacji rocznego rozkładu jazdy (od czerwca 2020 roku) możliwość uruchomienia pociągu relacji Warszawa – Terespol – Warszawa z odjazdem z Warszawy ok. godz. 21:00 i przyjazdem do Warszawy we wczesnych godzinach porannych. Ponadto, w związku ze zwiększonymi potokami podróżnych w niedziele i dni kończące długie weekendy planowane jest uruchomienie pociągu z Terespola do Warszawy z przyjazdem około godziny 17:00.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Warszawa
Terespol