TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LEO Express chce jeździć z Warszawy do Krakowa. RegioJet w kolejce?
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.12.2019 08:45:37
LEO Express chce jeździć z Warszawy do Krakowa. RegioJet w kolejce?

Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express złożył do Prezesa UTK powiadomienie o planowanych usługach pasażerskich na trasie Kraków Główny – Warszawa Wschodnia.

Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express złożył do Prezesa UTK powiadomienie o planowanych usługach pasażerskich na trasie Kraków Główny – Warszawa Wschodnia.

Jak nieoficjalnie wiadomo następny w kolejce jest RegioJet.

Leo Express poinformował, że zamierza realizować przejazdy na ww. trasie pojazdami serii 480 001 – 480 005 (Flirt) posiadającymi: 237 miejsc siedzących (6 w klasie 1+ "premium"; 19 w klasie 1 "Business"; 212 w klasie 2 "Economy"), w tym 2 miejsca dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Jak podaje UTK Leo Express został wezwany do uzupełnienia wykazu linii kolejowych objętych wnioskiem, za pośrednictwem których planuje wykonywanie nowej usługi przewozu osób, a także do zweryfikowania i poprawienia szczegółowej trasy, która będzie uwzględniała wszystkie stacje zatrzymania w planowanej usłudze, wraz ze wskazaniem godzin odjazdów.

Całość trasy, na której Leo Express planuje realizować nową usługę, przebiega przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Przewoźnik ma zamiar wykonywać nową usługę przewozu osób na trasie krajowej od 12 grudnia 2020 r. do 11 grudnia 2025 r. Planuje on realizować kursy codziennie.

UTK podaje, że Leo Express posiada licencję ważną bezterminowo i certyfikat bezpieczeństwa część A (ważny do 11 lipca 2023 r.), wydany przez czeski organ regulacyjny, a także certyfikat bezpieczeństwa część B (ważny do 16 października 2024 r.), przyznany na podstawie decyzji Prezesa UTK.

Leo Express wskazuje na to, że docelową grupą klientów planowanej usługi są polscy i zagraniczni turyści, mający na celu odwiedzenie stolicy Polski oraz innych miast województwa mazowieckiego oraz małopolskiego. Proponowana usługa ma na celu uzupełnienie bezpośredniego kolejowego połączenia Warszawy i Krakowa.

Planowany rozkład jazdy znajdziecie na grafice. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Warszawa
Kraków
UTK