TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łatwiej dotrzemy na Dworzec Centralny
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.05.2020 12:45:51
Łatwiej dotrzemy na Dworzec Centralny

W poniedziałek około godz. 19 drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną przebudowę al. Jana Pawła II pomiędzy rondami Czterdziestolatka i ONZ - poinformował stołeczny magistrat. W pierwszym etapie prace zajmą część wschodniej jezdni.

W poniedziałek około godz. 19 drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną przebudowę al. Jana Pawła II pomiędzy rondami Czterdziestolatka i ONZ - poinformował stołeczny magistrat. W pierwszym etapie prace zajmą część wschodniej jezdni.

Jak przekazał urząd, od poniedziałkowego wieczoru wyłączone z ruchu zostaną skrajne prawe pasy jezdni, prowadzącej w kierunku Żoliborza na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota, Sienna i Śliska, które będą kończyły się ślepo i na ich końcu trzeba będzie zawrócić, dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju.

Roboty obejmą także południowo-zachodni narożnik ronda ONZ. Na wylocie z ronda w kierunku Dworca Centralnego będą dwa pasy ruchu. Utrzymany zostanie wjazd na parking przy Dworcu Centralnym oraz na pętlę autobusową. Czynny będzie także przystanek dla autobusów linii 174 oraz nocnych N45 i N95.

Plac budowy obejmie także część chodnika po wschodniej stronie alei. Wzdłuż centrum handlowego utrzymane będzie przejście dla pieszych o szerokości 2,5 m, dalej piesi będą mieli szerszy trotuar. Czynne będą wyjścia z przejścia podziemnego pod rondem Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym. Zwężone zostaną przejścia dla pieszych po południowej i wschodniej stronie ronda ONZ, nieczynne będą przejazdy rowerowe. Dodatkowo, w związku z budową wieżowca, zamknięta będzie droga dla rowerów po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej, pomiędzy rondem ONZ a ul. E. Plater.

Cała inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni, by zachować jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. "Dziś w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy" - przypomniał urząd, dodając, że dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni, po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki, zostaną wybudowane zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin.

Ponadto w ramach tej inwestycji na rondzie Czterdziestolatka u zbiegu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda (przy przystankach tramwajowych) oraz po stronie zachodniej (wraz z przejazdem rowerowym).

"Ułatwi to pieszym, w tym osobom starszym, i o ograniczonej mobilności oraz podróżnym z bagażami, wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również w osi ul. Nowogrodzkiej" - zwraca uwagę magistrat. (PAP)



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
remont
dworzec