TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ku przestrodze: Na przejeździe nie jesteś anonimowy
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.12.2017 14:55:31 6 komentarzy
Ku przestrodze: Na przejeździe nie jesteś anonimowy (foto: KSP)

Policjanci z wydziału prewencji, którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z wykroczeniami, dzięki pomocy internautów ustalili i doprowadzili do ukarania kierowcy, który wjechał pomiędzy szlabany kolejowe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Policjanci z wydziału prewencji, którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z wykroczeniami, dzięki pomocy internautów ustalili i doprowadzili do ukarania kierowcy, który wjechał pomiędzy szlabany kolejowe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Ta sprawa niech będzie kolejnym ostrzeżeniem, by nie lekceważyć obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych – pisze na swojej stronie Komenda Stołeczna Policji.

Pod koniec października do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie wpłynęło kilka informacji o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym. Kierujący samochodem terenowym nie zważając na zamykane szlabany, wjechał na tory kolejowe. Stało się to tuż przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym. Kierowca zdołał, co prawda w ostatniej chwili, wpasować się na torowisku tak, by nie doszło do zderzenia z pociągiem. Jednak od tragedii dzieliły go milimetry. Zachowanie kierowcy słusznie zaniepokoiło i zbulwersowało innych uczestników ruchu, którzy w tym czasie przebywali w okolicy przejazdu.

Na forach internetowych oraz w lokalnych mediach przedstawione zostały liczne opisy tego zdarzenia. To właśnie dzięki internautom udało się znaleźć osobę, która nagrała cały przebieg tego zdarzenia.

Policjanci z piaseczyńskich wykroczeń, którzy zajęli się tą sprawą mimo słabej jakości zdjęć ustalili kim był kierowca. Jak się okazało był mieszkańcem Warszawy. Został wezwany do złożenia wyjaśnień oraz ukarany wysokim mandatem karnym.

Ta sprawa niech będzie kolejną przestrogą przed lekceważeniem obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Policja
przejazd kolejowy
 • elwu – 15.12.2017

  Wysokim, czyli jakim? Pewnie 500 zł, czyli śmieszne pieniądze.

 • dfg – 15.12.2017

  Puszczajcie Flirty przez Zalesia, Iwiczne i inne Radomie, to za kilka miesięcy nie będziecie mieli czym jeździć. W Zalesiu regularnie idioci ślizgają się po zderzakach...

 • Janusz – 15.12.2017

  @dfg najlepiej nie wypuszczać żądnych pociągów bo przecież wszędzie idoci...

 • Rafel – 16.12.2017

  Nic tylko montować na czołach składów jak mają lokomotywy do odgarniania śniegu w tedy kierowców będą zgarniać jak nie umieją jeździć bo naprawdę szkoda tych pociągów gdyż są potem wykluczane z ruchu na pół roku rok itd

 • bun – 16.12.2017

  Jest gdzieś ten filmik??

 • Torens – 16.12.2017

  Tutaj inny przypadek. Spektakularny koniec ignorowania czerwonego światła i zbliżającego się pociągu:https://www.youtube.com/watch?v=MFs95-syXWI&feature=youtu.be

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.